ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazfit T-Rex 2

Amazfit T-Rex 2 – smartwatch dla twardzieli trafi do Polski i to niebawem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Amazfit T-Rex 2 to nowy wytrzymały smartwatch, który powinien przypaść do gustu osobom często poruszającym się w trudno dostępnych terenach. Jak przekonuje nas producent, to najbardziej zaawansowany smartwatch do tego typu przygód, a dodatkowo wyjątkowo wytrzymały. Wizualnie także może się podobać, choć tutaj nie zdecydowano się na jakieś radykalne zmiany względem tego, co znamy z poprzedniej generacji inteligentnego zegarka. Sprawdźmy więc, co oferuje nowy Amazfit T-Rex 2.

Amazfit T-Rex 2 – co oferuje smartwatch, czyli kilka słów o specyfikacji

Amazfit T-Rex 2 oficjalnie

Wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala (rozdzielczość 454×454 pikseli, 326 ppi) oferuje opcję Always-on display. Sam zegarek ma wymiary 47,1 x 47,1 x 13,65 mm i wagę 66,5 grama, a przy tym jeszcze przeszedł testy wytrzymałościowe (MIL-STD). Amazfit T-Rex 2 jest też wodoodporny (10 ATM, czyli do 100 metrów), a na pokładzie znalazło się ponad 150 trybów sportowych.

Na pokładzie znalazł się także system GPS wykorzystujący podwójne pasmo oraz 5 systemów satelitarnych. Smartwatch pozwala także np. wyświetlić trasę powrotną, jeżeli gdzieś zabłądzimy. Nie zabrakło także funkcji odpowiedzialnych za monitorowanie zdrowia użytkownika, jak pomiar tętna, saturacji czy poziomu stresu oraz częstotliwości oddechów. Urządzenie wyposażono także w wysokościomierz barometryczny oraz kompas. Jeżeli chodzi o czas pracy, to tutaj Amazfit T-Rex 2 też ma się czym pochwalić.

Normalny czas pracy ma wynosić do nawet 24 dni, a w trybie oszczędnym do 45. Przy korzystaniu z bardzo dokładnego GPS-a, na baterii Amaztif T-Rex 2 ma wytrzymać około 26 godzin. Nawet przy wysokich i niskich temperaturach urządzenie ma wytrzymać około 9 dni (bez GPS-a, a z GPS około 10 godzin). I jeżeli jesteśmy przy temperaturach to zegarek może pracować nawet przy temperaturach do -30°C, a jest odporny na temperatury od -40°C do +70°C. Widać więc, że to może być naprawdę interesujący sprzęt dla miłośników przeróżnych wypraw. A co z jego dostępnością oraz ceną w Polsce?

Cena Amazfit T-Rex 2 i dostępność w Polsce

Amazfit T-Rex 2

Dobra wiadomość jest taka, że smartwatch trafi do Polski już 10 czerwca. Cena Amazfit T-Rex 2 została ustalona na 1199 złotych. Smartwatch będzie można kupić w sklepach Media Expert, EURO RTV AGD, Decathlon, X-kom, Neonet, Komputronik oraz na stronie producenta.

Źródło: Amazfit informacja prasowa

    Sprawdź najnowsze wpisy