ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ile można zarobić na webinarach

Rekordowe wydarzenie online w Polsce – ile można zarobić na webinarach?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Platforma ClickMeeting opublikowała dane pokazujące, ile można zarobić na webinarach. Takie informacje mogą być pomocne dla osób, które planują organizować płatne wydarzenia online. Nie jest bowiem tajemnicą, że rynek ten w czasie pandemii zyskał na znaczeniu.

Te dane pokazują, ile można zarobić na webinarach

W 2020 roku polscy twórcy webinarów organizujący wydarzenia na ClickMeeting zarobili w sumie 2 495 815 zł. W 2021 roku łączne zarobki twórcom wyniosły już 7 152 474 zł, przy czym rekordzista za jeden webinar zainkasował 108 000 zł. W pierwszym kwartale bieżącego roku do tej pory użytkownicy ClickMeeting zorganizowali 556 płatnych wydarzeń online. Średnie zarobki z jednego webinaru wyniosły 2294 zł.

Administracja platformy ClickMeeting przekonuje, że zainteresowanie płatnymi webinarami rośnie. Przedsiębiorcy bardzo szybko dostrzegli możliwość zarabiania na takich eventach, a co za tym idzie na dywersyfikację swoich przychodów. Dziś każdy, kto jest ekspertem w swojej branży, może zorganizować kurs online i dzielić się swoją wiedzą, zarabiając na tym i nie ponosząc kosztów związanych z wynajmem sali konferencyjnej, cateringu, czy papierowych materiałów, a przy tym mogąc dotrzeć do odbiorców z całego kraju – mówi Martyna Grzegorczyk z ClickMeeting.

Dominika Paciorkowska, Dyrektor Zarządzająca ClickMeeting uważa, że na atrakcyjność i dostępność płatnych wydarzeń online korzystnie wpływa rozwój technologii. Wystarczy bowiem platforma do webinarów i integracja z jednym z dostępnych systemów płatności. Rekordowe wydarzenie w 2021 roku przyniosło ponad 108 tysięcy przychodu, natomiast w 2022 roku do tej pory ponad 57 tysięcy złotych i jestem pewna, że ta tendencja się utrzyma – mówi Dominika Paciorkowska.

Jeszcze kilka miesięcy temu webinary były często jedyną opcją przeprowadzenia spotkania z większą grupą ludzi. Sytuacja związana z pandemią ustabilizowała się jednak na tyle, że można już wrócić do konferencji w stacjonarnej formie. Kolejne miesiące pokażą, jak bardzo istotna dla uczestników i organizatorów była tradycyjna formuła i jak wiele wydarzeń wciąż będzie realizowanych przez internet.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Chris Montgomery/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy