Stawiasz na bezpieczeństwo? GranitePhone to smartfon dla Ciebie

Paweł Bilski Paweł Bilski Newsy
Sikur-granitephone

Wiele było projektów skupiających się na bezpieczeństwie danych użytkownika, jednak idąca naprzód technologia potrzebuje też coraz nowszych rozwiązań. W dzisiejszym świecie musimy coraz bardziej przywiązywać wagę do swojej prywatności, a niektórzy producenci podchwycili pomysł i zaczęli produkować „bezpieczne” telefony. Nie inaczej postąpiła brazylijska firma Sikur, która stworzyła smartfon GranitePhone który ma zapewnić bezpieczeństwo danych oraz prywatność swojemu właścicielowi.

Nie uświadczymy tutaj jakichś wysublimowanych rozwiązań, można by nawet rzec, że na pierwszy rzut oka telefon niczym nie różni się od tego co serwuje nam konkurencja. Sedno całego projektu ma leżeć w zastosowanym systemie – Granite OS który został oparty na Androidzie. Producent twierdzi, że system ten gwarantuje pełną prywatność i bezpieczeństwo dzięki zastosowanym modułom szyfrującym. Dodatkowo każde działania użytkownika mają zostać poparte dodatkową autoryzacją. Nie obyło się również bez zastosowania autorskiego interfejsu. Można powiedzieć, że w tego typu konstrukcjach zaimplementowanie Androida nie może iść w parze ze słowem „bezpieczny”, ale firma Sikur zapewnia, że oprogramowanie jest wolne od luk, a doświadczenie firmy w tym zakresie ma to potwierdzać.

granite_phone_1

Poza systemem warto rzucić okiem na specyfikację urządzenia. Mamy tu do czynienia z 8-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 615 wspomaganym przez 2 GB RAM. Na plecach urządzenia znajdziemy 16 megapikselowy aparat, natomiast na przodzie kamerę 8 MP. Dla użytkownika zostało przeznaczone 16 GB pamięci wewnętrznej. Zastosowana bateria ma pojemność 2700 mAh.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rKQ_CJmRkIs[/youtube]

Fajerwerki się kończą gdy wspomniemy o cenie urządzenia. W przedsprzedaży jest ono bowiem dostępne za kwotę 849 dolarów, ale po premierze (15 listopada) cena ma wzrosnąć do.. 999 dolarów. Trzeba przyznać, że jak za zmodyfikowany system i parametry ze średniej półki to jest to spory wydatek. Pytanie, czy na bezpieczeństwie wypada w ogóle oszczędzać.

Źródło: gsmarena, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy