Samsung Vs Nvidia

 
Prawnicy Samsunga muszą mieć ręce pełne roboty. Co chwilę firma bije się w sądach z innymi przedsiębiorstwami w różnych obszarach. Najgłośniejszą taką sprawą był pojedynek producenta z Apple. Jednak to ta ostatnia spółka pozwała Koreańczyków o naruszenie patentów, a nie na odwrót. Samsung musiał wtedy zapłacić wielkie pieniądze firmie z Cupertino. Oczywiście przedsiębiorstwo nie zgadza się z wyrokiem i próbuje go przynajmniej złagodzić.
 
Mniej głośną batalią sądową jest z kolei pojedynek Samsunga z NVIDIĄ. Producent serii Galaxy, osiągnął tu jednak zwycięstwo w ostatni piątek, o czym nie omieszkał poinformować. Międzynarodowa Komisja Handlu w USA orzekła, że firma nie naruszyła żadnego z patentów graficznych NVIDII. Warto przypomnieć, że dochodzenie w tej sprawie rozpoczęto rok temu, kiedy producent geforce’ów twierdził, że Samsung oraz Qualcomm naruszają jego patenty związane z GPU. Gdyby amerykańska firma wygrała proces, to Koreańczycy musieliby zaprzestać sprzedaży w USA różnych urządzeń Galaxy, takich jak np. Galaxy S5 i Galaxy Note 4.
 
To prawdopodobnie nie koniec batalii o patenty NVIDII. Tego rodzaju procesy trwają długo i zwykle nie powodują znaczącego ciosu dla wyników finansowych spółek. Jednakże ITC ma prawo do zakazu sprzedaży niektórych urządzeń, co jednak mogłoby być szkodliwe dla Samsunga. Pierwszą bitwę Koreańczyków z Amerykanami wygrali ci pierwsi. Kto wygra wojnę? Na to przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.