ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

TikTok z nową funkcją! Subskrypcje live dla twórców

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

TikTok rozwija się coraz szybciej. Platforma z każdym dniem zyskuje użytkowników, nic więc dziwnego, że Ci chcą zapewnić twórcom dodatkowy zarobek.

TikTok z nowym programem dla twórców

Idąc z duchem czasu, chiński gigant postanowił umożliwić twórcom dodatkowy zarobek dzięki fanom. Subskrypcja live, bo tak platforma nazwała nową funkcję ma umożliwić społeczności korzystanie z takich funkcji jak czat dla subskrybentów, emotikony dla każdego twórcy, a także odznaki. Skądś to znamy prawda? Funkcja ma pojawić się w wersji beta już za 2 dni (26.05.2022).

@tiktoklive_creator

Welcome to LIVE subscription – connect with your community on a whole new level! #LIVESubs #TikTokLIVE

♬ original sound – TikTok LIVE Creator

TikTok ułatwi zarobek

Zarabianie na platformie bez kontraktów sponsorskich było praktycznie niemożliwe. W minionym miesiącu TikTok zaczął dzielić się przychodami z reklam z twórcami. Podczas transmisji prowadzący także mogli otrzymać pewne benefity np. w formie wirtualnej waluty, którą mogli później wymienić na prawdziwe pieniądze. Jak widać zarabianie, było mocno utrudnione, a nawet uproszczone. Od 26 maja to się zmieni za sprawą nowej funkcji. Subskrypcje mają być proste w rozliczeniach. Widzowie będą rozliczani co miesiąc, a cała kwota ma trafić do twórcy. TikTok jeszcze nie potwierdził, czy będzie pobierał prowizję od wpłat, jednak w dzisiejszym świecie możemy postawić to za pewnik.

Przeczytaj także: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe – co to jest, dlaczego warto z niego korzystać i jak je ustawić?

Czas brać od innych!

TikTok

TikTok po swojej premierze stał się pewnym wzorem tworzenia treści wideo w sieci. Patrząc wstecz, najwięksi inspirowali się chińską aplikacją. Instagram wprowadził rolki, na modłę TikToka, YouTube postawił na rozwój formuły Shorts. Teraz czas, aby TT wziął dla siebie kawałek czyjegoś tortu. Padło na Twitcha. Wszystkie nowości, które chce wprowadzić platforma są kalką tego co prezentuje Twitch. Nawet cena subskrypcji ma być porównywalna. Platforma proponuje stawki zaczynające się od 4,99 USD (~ 21 zł) miesięcznie aż do 24,99 USD miesięcznie (~107 zł).

Rzuć okiem: Oto płatności zbliżeniowe przyszłości – piszę się na wszczepienie chipa

Wymagania dla twóców!

Aby skorzystać ze wspomnianych funkcji, twórca musi mieć ukończone 18 lat. Tak, aby zgodnie z prawem móc oferować lub kupować subskrypcję. Natomiast jeśli ktoś chce oferować suby swoim fanom, musi mieć minimalnie 1000 obserwujących. Póki co program jest dostępny tylko na zaproszenie, prawdopodobnie dlatego, że to wersja beta.

Źródło: newsroom.tiktok.com

Sprawdź najnowsze wpisy