ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Studios Wonderboys

Xiaomi potwierdza współpracę i rozwój aparatów — czy tym razem będzie to coś więcej niż logo?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Plotki w świecie technologi to chleb powszedni. Niektóre się potwierdzają, a niektóre pozostają na zawsze tylko plotkami. Tym razem jest inaczej. Xiaomi potwierdza!

Xiaomi i długoterminowa współpraca

xiaomi współpraca

Dziś w końcu otrzymaliśmy potwierdzenie, że chiński gigant podjął długoterminową współpracę strategiczną z Leicą. Firmy wspólnie opracowują flagowy smartfon. Ten ma pojawić się na rynku już w lipcu tego roku! Nie wiadomo jednak, na czym dokładnie ma polegać współpraca i czy w ogóle Leica dorzuci coś od siebie poza logotypem na pleckach urządzenia. Xiaomi mogłoby wykorzystać fotograficzne doświadczenie firmy, która wie, jak zbudować dobry obiektyw.

Xiaomi to niejedyna współpraca na rynku

xiaomi 12 ultra wyglad etui design

Xiaomi nie jest pierwszym chińskim producentem telefonów, który wykorzystał doświadczenie fotograficzne renomowanej marki aparatów. Pod koniec 2020 roku Vivo poszło w ślady Sony i Nokii i połączyło siły z Zeissem, ostatnio z serią X80. W minionym roku Oppo i OnePlus zaczęły wprowadzać na rynek telefony opracowane wspólnie z Hasselbladem, w tym serię Find X5 i OnePlus 10 Pro.

Xiaomi koncentruje się na tworzeniu najlepszych wrażeń użytkownika i zawsze ma nadzieję, że w pełni wykorzysta możliwości fotografii smartfonowej. Xiaomi i Leica zgadzają się ze swoimi dążeniami i pomysłami oraz doceniają swoje zalety i branżę. Ta współpraca zapewni mocny impuls do strategii obrazowania Xiaomi. Podczas współpracy, od projektowania optycznego po dostrajanie orientacji estetycznych, innowacyjne technologie, filozofie produktów i preferencje dotyczące obrazowania obu stron doświadczyły bezprecedensowej głębokiej kolizji i fuzji.

 Lei Jun, CEO Xiaomi Group

Czekamy na więcej informacji

Xiaomi 12 Pro

Chiński gigant nie ujawnił jeszcze informacji o nowym urządzeniu. Można przypuszczać, że sercem będzie najnowszy procesor Snapdragon. Urządzenie na pewno będzie wydajne, jednak jesteśmy ciekawi, jak sprawdzi się nowa optyka, a może nowa technologia fotograficzna wykorzystana w smartfonie. Może czeka nas przełom w fotografii mobilnej? Patrząc na konkurencje, Xiaomi może chcieć konkurować z najlepszymi na rynku.

To zaszczyt ogłosić dziś długofalową współpracę strategiczną z Xiaomi. Leica i Xiaomi to globalne marki premium, a podczas tego bezprecedensowego procesu głębokiej współpracy obie strony sukcesywnie pracowały nad celem zapewnienia klientom nowej ery fotografii mobilnej. Jesteśmy przekonani, że pierwszy wspólnie opracowany flagowy smartfon uwidacznia pionierski postęp obu firm. Zapewnimy konsumentom w dziedzinie fotografii mobilnej wyjątkową jakość obrazu, klasyczną estetykę Leiki, nieograniczoną kreatywność i otworzymy nową erę mobilnego obrazowania

Matthias Harsch, CEO Leica Camera

Źródło: mi.com

Sprawdź najnowsze wpisy