ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Band 7 NFC

Xiaomi Band 7 NFC – oficjalna specyfikacja prosto z pudełka oraz cena

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Premiera najnowszych opasek od Xiaomi już jutro dzisiaj. Zobaczcie więc oficjalną specyfikację Xiaomi Band 7. Mimo że producent trzymał swoje najnowsze urządzenia noszone w tajemnicy, to w przypadku Xiaomi Band 7 NFC specyfikacja nie ma przed nami żadnych tajemnic. I nie chodzi tu wcale o podanie oficjalnej informacji na jego temat a o przeciek. Czemu więc zakładam, że jest on pewniakiem? No cóż, jak pewnie wiecie z tytułu i zdjęcia umieszczonego na stronie głównej, przeciek ten obejmuje zdjęcia pudełka Xiaomi Band 7 NFC – a trudno o coś bardziej wiarygodnego.

Xiaomi Band 7 NFC – premiera już jutro

Wygląda na to, że jutrzejsza premiera Xiaomi Band 7 NFC będzie zarazem momentem, kiedy nowa opaska producenta trafi na sklepowe półki — a przynajmniej w Chinach. Jak to ma miejsce w serii od kilku lat, dostaniemy zarówno wariant podstawowy, jak i NFC. I o ile założenie, że jedyną różnicą będzie obecność modułu bezprzewodowej transmisji krótkiego zasięgu, jest dość prawdopodobnym scenariuszem, to pewność mamy jedynie co do specyfikacji wariantu NFC. 

Zobacz też: Data premiery Xiaomi Mi Band 7 – znamy wygląd nowej opaski, a co z jej ceną?

Dlatego też tekst ten odnosi się tylko do niego, ale można przyjąć, że wersja podstawowa nie będzie się różniła od niego pod względem oferowanych funkcji z pominięciem tych korzystających z NFC. Warto także pamiętać, że cała funkcjonalność dotycząca Xiao AI nie znajdzie się w modelach dostępnych na rynkach europejskich — i to zarówno w modelu podstawowym, jak i Xiaomi Band 7 NFC.

Xiaomi Band 7 NFC – specyfikacja

Skoro już mamy wstęp omówiony, to przejdźmy do specyfikacji Xiaomi Band 7 NFC:

 • Numer modelu:  M213130B1
 • Wymagania: Android 6 lub wyższy/iOS 10.0 lub wyższy
 • Wodoszczelność: do 5 atmosfer (czyli do 50 metrów)
 • Wyświetlacz: 1,62-calowy AMOLED
 • Bateria: 180 mAh
 • Ładowanie: 5 V/0,25 A
 • Paski: wymienne, silikonowe
 • NCF
 • Xiao AI
 • Pulsometr
 • Pulskoksymetr (SpO2)

Zobacz też: Koniec Xiaomi Mi – producent przemianowuje swoją najpopularniejszą markę

Oczywiście sama specyfikacja to nie wszystko. Liczy się także funkcjonalność, jaką ten oferuje. O ile asystenta Xiao AI możemy całkowicie zostawić, bo nas to nie dotyczy. Dużo większe wrażenie robi obecność ponad 100 trybów sportowych. Oznacza to, że znalezienie aktywności, której Xiaomi Band 7 NFC nie obsługuje, jest możliwe, ale bardzo trudne i tylko fani co bardziej niszowych sportów mogą być niezadowoleni. 

Zobacz też: Jak płacić zbliżeniowo Xiaomi Mi Band 6 NFC – nowa opaska, nowe możliwości

Co więcej, pulsoksymetr będzie pełnił funkcję nie tylko monitorującą, ale i ostrzeże nas, jeśli zawartość tlenu we krwi spadnie poniżej 90 procent. Dostaniemy także funkcję monitorowania snu, która w serii jest już standardem i stała się już pewnego rodzaju memem wśród fanów opaski, którzy żartują, że dzięki niej wiedzą, czy się wyspali, czy nie. 

Xiaomi Band 7 NFC wedle źródła odpowiedzialnego za te zdjęcia, ma być wyceniony na 269 yuanów, co w przeliczeniu na złotówki daje 176 PLN. Warto jednak podkreślić, że Xiaomi niekoniecznie zastosuje taki przelicznik i opaska może być na naszym rynku zarówno tańsza, jak i droższa. I biorąc pod uwagę, że jej poprzednik, czyli Xiaomi Band 6 NFC był u nas wyceniony na start na 249 PLN, to właśnie taką cenę należy uznać za punkt odniesienia, chociaż możliwa będzie premierowa promocja. 

Xiaomi Band 7 NFC – czy da się płacić?

No cóż, przez lata NFC w opaskach Xiaomi z europejskiego punktu widzenia było zbędne. A to dlatego, że wspierane były jedynie chińskie systemy płatności. Jednak od dwóch lat możliwe jest płacenie przy pomocy opasek Xiaomi także w Europie. Są tu jednak pewne… ograniczenia. Płacić opaską mogą jedynie osoby, które mają kartę MasterCard, oraz konto w Zen, Curve i Banku Pocztowym. Natomiast Credit Agricole i mBand wspierają Xiaomi Pay

Xiaomi Band 7 NFC i… GPS?

Na koniec jeszcze warto dodać, że wedle wielu plotek opaska ma zadebiutować z modułem GPS. I chociaż brzmi to naprawdę świetnie, to na pudełku nie ma o tym nawet wzmianki. A mowa jest przecież o dość istotnej funkcji, która niemal na pewno byłaby wyszczególniona. Co więcej, plotki o GPS w opasce Xiaomi Band krążą jeszcze od czasów Mi Band 5, więc warto traktować to z bardzo dużą rezerwą.

Xiaomi Band 7 i Xiaomi Band 7 NFC — przedsprzedaż

Mimo że premiera opasek będzie miała miejsce dopiero jutro, to już dziś rozpoczęła się przedsprzedaż urządzeń w sklepie JD.com… tak jakby. Otóż na stronach dotyczących Xiaomi Band 7 i Xiaomi Band 7 NFC nie znajdziemy cen i widnieje informacja, że opaski zostały wyprzedane. Możliwe jednak, że wkrótce znów się pojawią.

Źródło: Gizmochina, mi-store.pl, JD.com

Sprawdź najnowsze wpisy