ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

3D już umarło? Nie w nowych monitorach Acer!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Owszem! Przenośne monitory, to coś, na co czekało wielu graczy i projektantów! Acer prezentuje swoje nowe urządzenia i zachwyca wykorzystaną technologią! Tylko czy aby to na pewno dobry moment, żeby wracać do 3D?

Acer prezentuje dwa nowe monitory 3D

Firma zaprezentowała dwa modele przenośnych monitorów. Pierwszy z nich ma być skierowany do użytkowników, którzy chcą skupić się na rozrywce. Drugi to model PRO, którego klientem docelowym mają być projektanci, którzy chcą jeszcze bliżej przyjrzeć się swoim projektom i zobaczyć, jak mogą wyglądać w pełnym prawdziwym 3D! SpatialLabs View i SpatialLabs View Pro, to samodzielne monitory zewnętrzne z 15,6-calowymi wyświetlaczami w 4K i stereoskopową technologią 3D nie wymagającą okularów! Tę technologię firmy Acer mogliśmy zobaczyć już wcześniej w notebookach ConceptD, gdzie była przeznaczona dla projektantów.

Rzuć okiem: Jaki mały telefon wybrać? Najlepszy mały smartfon w 2022 – ranking

Różnice w nowych modelach Acera

Tak jak wspomniałem wcześniej główna różnica w modelach nowych monitorów to grupa docelowa. SpatialLabs View jest przeznaczony głównie do rozrywki. Mimo niewielkiej matrycy wydaję się to być naprawdę ciekawa propozycja dla fanów gier i kina! Dla graczy została przygotowana specjalna aplikacja SpatialLabs View TrueGame, która pozwala na odpalanie gier w pełnym 3D. Narzędzie wspiera około 50 gier, w tym największe kasowe tytuły takie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, God of War czy Forza Horizon 5. Tu znajdziecie pełną listę gier wspieranych przez aplikację! Aby włączyć grę ze wsparciem 3D, wystarczy włączyć ją przez wspomnianą aplikacje. Ta automatycznie uruchamia plik gry i aktywuje powiązany profil TrueGame 3D, dzięki czemu grę można uruchomić w stereoskopowym trybie 3D.

Przeczytaj także: Katastrofa na HBO Max, czyli trochę nowości do obejrzenia na weekend

Nie tylko gry!

SpatialLabs umożliwia przekształcenie niemal wszystkiego w obraz 3D, w tym zdjęć i filmów zrobionych dowolnym urządzeniem! Projektanci mogą używać wtyczek do renderowania swoich dzieł w stereoskopowym 3D, dzięki czemu wersje cyfrowe są bliższe fizycznemu produktowi. To na pewno wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy na co dzień obcują z produktami 3D. To także ogromne ułatwienie dla posiadaczy drukarek 3D, którzy będą mogli podejrzeć projekt przed wydrukiem

Co wiemy o nowych monitorach Acera?

Nowe monitory IPS z przekątną ekranu 15,6 cala i rozdzielczość 3820 × 2160 pikseli, mają oferować częstotliwość odświeżania 60 Hz, wewnętrzną baterię oraz porty USB i HDMI 2.0. Według firmy Acer pokrywają one 100% przestrzeni kolorów sRGB i osiągają jasność 323 nitów. Ekrany ważą prawie 1,5 kg. Te mają pojawić się na rynku już tego lata, a cena za trójwymiarową przyjemność to około 4 797 zł. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to użytkownicy PC powinni mieć na swoim pokładzie: CPU Intel® Core™ i7 , GPU — NVIDIA® GeForce® RTX™ 2080. Jeśli chodzi o użytkowników laptopów, ich specyfikacja nie może być słabsza niż: CPU — Intel® Core™ i7 oraz GPU — NVIDIA® GeForce® RTX™ 3070ti.

Źródło: acer.com

Sprawdź najnowsze wpisy