ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

iPhone 13 zdominował rynek. To najlepiej sprzedający się smartfon

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

W minionym roku iPhone 13 był na 3 miejscu jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się telefony 2021. To i tak naprawdę świetny wynik patrząc na to, że flagowiec Apple pojawił się na rynku pod koniec roku.

iPhone 13 pokonał konkurencję

iphone 13

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez IDC iPhone 13 nie miał konkurencji, ponieważ obie wersje telefonu zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. Na pierwszym miejscu uplasował się podstawowy iPhone 13, natomiast drugie miejsce na podium przypadło iPhonowi 13 Pro Max. Żeby było ciekawiej, na 4 miejscu znajdziemy iPhone 13 Pro.

Niestety nie znamy całkowitej liczby sprzedanych urządzeń. Chociaż jak podaje Twitter, iPhone 13 osiągnął ponad 84% wszystkich przychodów wśród wszystkich telefonów korporacji.

Historia lubi się powtarzać

Patrząc na miniony rok widać postęp Apple w dążeniu do bycia liderem sprzedaży. iPhone 11 oraz 12 także były najlepiej sprzedającymi się telefonami korporacji w latach 2020/21. Pod koniec 21 pojawił się iPhone 13, który od razu pojawił się w najbardziej popularnych telefonach roku.

Przeczytaj także: Czekasz na iPhone 14 i AirPods Pro 2? Zobacz, co planuje Apple!

Rozmiar ma znaczenie

Wydaje się, że Apple w końcu znalazło złoty środek, aby zadowolić wszystkich klientów. iPhone 13 mini nie znalazł się nawet w pierwszej piątce najpopularniejszych smartfonów tego roku. To dowodzi, że konsumenci nie są głodni małych telefonów. Natomiast na pewno są głodni telefonów, które mają 6,1 oraz 6,7 cala tak jak iPhone 13 oraz 13 Pro Max.

Świetlana przyszłość iPhone, czy nie koniecznie?

Patrząc na imponujące wyniki Apple, można śmiało stwierdzić, że korporacja dokładnie planuje to jak będzie wyglądała sprzedaż iPhone 14. Może właśnie to, że iPhone 13 mini nie znalazł się w czołowej piątce, jest spowodowane brakiem wersji mini w najnowszej generacji telefonów Apple.

Źródło: idc.com

Sprawdź najnowsze wpisy