ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Band 7

Data premiery Xiaomi Mi Band 7 – znamy wygląd nowej opaski, a co z jej ceną?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Data premiery Xiaomi Mi Band 7 nie jest już tajemnicą i sprzęt pojawi się jeszcze w maju. Oczywiście premiera Xiaomi Mi Band 7 w pierwszej kolejności odbędzie się w Chinach, ale wygląd nowej opaski sportowej Xiaomi nie jest już tajemnicą. Firma sama udostępniła grafiki pokazujące zdjęcia nowej opaski z serii Mi Band. 7. generacja ma przynieść trochę zmian względem poprzednich, ale cena ma ponoć nie rzucać na kolana. Oto co wiemy na temat Xiaomi Mi Band 7 do tej pory.

Data premiery Xiaomi Mi Band 7 – wygląd opaski na pierwszych zdjęciach

Xiaomi Mi Band 7

Zacznijmy może od tego, co z pewnością ekscytuje fanów Xiaomi. Data premiery Xiaomi Mi Band 7 została ustalona na 24 maja. Tego samego dnia ma zostać zaprezentowany także smartfon Xiaomi Redmi Note 11T, czyli firma przygotowała sporo nowości, które dodane zostaną do ich katalogu. Zapewne globalna premiera obu urządzeń nie będzie zbyt opóźniona względem tego, kiedy odbędzie się w Chinach. Niewykluczone, że nowa opaska sportowa pojawi się więc na europejskich rynkach jeszcze w wakacje. Czy Xiaomi Mi Band 7 trafi do Polski? Z całą pewnością tak się stanie, ale tutaj daty premiery Mi Band 7 nie jesteśmy jeszcze w stanie podać. Kiedy tylko dowiemy się o niej, oczywiście Was o tym poinformujemy.

Co wiemy o Xiaomi Mi Band 7? Firma udostępniła zdjęcia opaski na swoim profilu na Weibo, więc urządzeniu można przyjrzeć się z bliska. Wiadomo także, że wyświetlacz opaski sportowej będzie tym razem większy. Dalej będzie to jednak AMOLED, ale już przekątna ma wynosić 1,62 cala. Przypomnijmy, że poprzednia generacja miała ekran o przekątnej 1,56 cala. Zmiana może niezbyt wielka, ale samo urządzenie przecież do dużych nie należy, więc nawet parę milimetrów może robić sporą różnicę. Sam wygląd Xiaomi Mi Band 7 nie będzie za to odbiegał od stylu, do którego marka przyzwyczaiła swoich fanów.

Cena Xiaomi Mi Band 7 – może być drożej

Xiaomi Mi Band 7 zdjęcie

Wiadomo, że skoro data premiery Xiaomi Mi Band 7 jest już ustalona, to pojawiły się pierwsze informacje o cenie produktu. Mówi się, że Mi Band 7 będzie wyposażony w moduł NFC oraz tym razem w GPS, co może podbić cenę opaski sportowej. Zapewne pojawi się więc kilka wersji urządzenia, ale jedna z nich miała pojawić się już w chińskim sklepie. Teoretycznie cena Xiaomi Mi Band 7 z NFC miałaby wynosić 269 juanów, co daje około 176 złotych w bezpośrednim przeliczeniu. Nie ma co jeszcze przywiązywać się do tej ceny, ale można być pewnym, że jeżeli Xiaomi Mi Band 7 z NFC pojawi się w Polsce, to zapłacimy za nie ponad 200 złotych. Obecnie Mi Band 6 z NFC kosztuje bez obniżek 219 złotych, więc taniej raczej nie będzie.

Źródło: Xiaomi / iGeekPhone

Sprawdź najnowsze wpisy