ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Snapchat wciąż żyje — w drodze nowa, ważna funkcja

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Snap przygotowuje się do wprowadzenia nowej funkcji! Korporacja pracuje nad „Centrum rodzinnym”, czyli funkcji kontroli rodzicielskiej. Rodzicie, dzięki temu będą mogli podejrzeć, kogo pociecha ma w znajomych, a także z kim ostatnio rozmawiali! To nie wszystko!

Snapchat podejmuje odgórną decyzję!

Jesienią minionego roku Evan Spiegel ujawnił, że ich aplikacja potrzebuje kilku usprawnień. Jedną z nich ma być właśnie kontrola rodzicielska. Ta funkcja ma zapewnić rodzicom kontrolę nad tym jak ich dzieci korzystają z aplikacji oraz mają się poczuć bardziej komfortowo. Jednak nie wiadomo co z dziećmi, czy one też poczują się komfortowo, wiedząc, że ich rodzice mogą zobaczyć z kim snapują? Kontrowersyjne. Bo moim zdaniem młodzi porzucą aplikację ze względu na brak prywatności.

Snapchat w liczbach

Na początku miesiąca mogliśmy dowiedzieć się, że firma odnosi wciąż niemałe sukcesy. Ich aplikacja jest popularna w ponad 20 krajach całego świata, a głównym odbiorcą są amerykanie. Zgodnie z prezentacją mowa o 80% populacji amerykańskiej. To znaczy, że prawie każdy mieszkaniec USA chociaż raz w życiu otworzył Snap Original. Natomiast jeśli chodzi o statystykę wiekową, to ponad 75% użytkowników aplikacji jest w przedziale wieku 13-34 lat.

Sprawdź też: Czekasz na iPhone 14 i AirPods Pro 2? Zobacz, co planuje Apple!

Snapchat Centrum Rodzinne

Zgodnie z tym co podaje Techcrunch, nowa funkcja ma pozwolić rodzicom zobaczyć, z kim nastolatek lub dziecko jest w znajomych w aplikacji. Snap jest jedną z nielicznych aplikacji, która nie pozwala na wgląd w listę znajomych, to ma się zmienić ! Rodzice mają także mieć możliwość podglądu chatu — jednak bez treści rozmów. Widoczne mają być tylko kontakty z ostatnich 7 dni. Rodzice mają mieć także możliwość pomóc zgłosić nękanie lub inne problemy. Z jednej strony to dobre rozwiązanie dla bezpieczeństwa w sieci, z drugiej jednak komu jednak nie będzie przeszkadzać kontrola rodziców? A co wy myślicie o tej funkcji? Jest dobrze i przydatnie czy spora przesada?

źródło: techcrunch.com

Sprawdź najnowsze wpisy