ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
światłowód w nju mobile

Światłowód w nju mobile jako… miesięczna subskrypcja – jak to działa i ile kosztuje?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W ofercie nju mobile zadebiutował właśnie światłowód. Właściciel marki, czyli Orange, proponuje klientom model subskrypcyjny kojarzony raczej z serwisami streamingowymi. Płacimy z góry na początku miesiąca określoną kwotę i możemy korzystać z internetu.

Światłowód w nju mobile – cennik, zasady

światłowód w nju mobile

Nju mobile testowo udostępniło światłowód w modelu subskrypcyjnym. Dostęp do internetu jest nielimitowany, a maksymalna prędkość transmisji danych to 200 Mb/s dla pobierania i 30 Mb/s dla wysyłania. Do korzystania z sieci nju mobile dostarczy modem FunBox 3.0 z WiFi 2,4 GHz i 5 GHz, za który nie trzeba dodatkowo płacić.

Cennik światłowodu prezentuje się następująco:

  • Oferta podstawowa: dla tych, którzy chcą korzystać ze światłowodu przez czas nieokreślony. Jednorazowa opłata instalacyjna to 499 zł, a comiesięczna opłata subskrypcyjna wynosi 59,99 zł.
  • Oferta promocyjna: dla tych, którzy zadeklarują korzystanie ze światłowodu przez 24 miesiące. Jednorazowa opłata instalacyjna to 50 zł, a comiesięczna opłata subskrypcyjna wynosi 39,99 zł. Jeśli jednak użytkownik zrezygnuje z usługi przed upływem dwóch lat, zostanie mu doliczona kwota 449 zł.

Subskrypcję opłaca się z góry za pomocą karty płatniczej, płatności online lub Blika. Osoby, które postanowią skorzystać ze światłowodu w nju mobile, otrzymają dodatkowo 200 GB do wykorzystania przez sześć miesięcy na numerze nju mobile na kartę lub w abonamencie.

Oferty są skierowane do obecnych i nowych użytkowników nju na abonament i nju na kartę, którzy są w zasięgu światłowodu w sieci własnej Orange Polska, mieszkają w budynkach wielorodzinnych na obszarach, gdzie rynek jest zderegulowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i nie mają zainstalowanego Orange Światłowodu. Na stronie nju mobile znajdziemy specjalną wyszukiwarkę, która pozwala sprawdzić, czy usługa jest dostępna w naszej lokalizacji.

Czytaj także: Orange przygotowuje się do wyłączenia sieci 3G – jest już wstępny harmonogram działań

Usługą światłowodu w nju mobile można zarządzać z poziomu aplikacji na smartfony lub przeglądarki internetowej. Po zalogowaniu na konto użytkownik otrzymuje dostęp do informacji m.in. o statusie zamówienia, rachunkach, może zmienić metodę płatności lub porozmawiać z konsultantem.

źródło: Blog Orange

Sprawdź najnowsze wpisy