ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ukrywaniem statusu

WhatsApp planuje płatne zmiany? Kogo mogą dotyczyć?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Uspokajamy już na początku. Aplikacja WhatsApp dla użytkowników indywidualnych wciąż pozostanie darmowa. Chociaż nie zawsze tak było! Natomiast klienci biznesowi powinni być zadowoleni z tego co szykuje Facebook!

Darmowy WhatsApp od 2016 roku

Początkowo użytkownicy aplikacji musieli zapłacić daninę w postaci 1 dolara, aby pobrać aplikację. Ta została zastąpiona, modelem powiedzmy podobnym do subskrypcji. WhatsApp swoją pełną darmowość osiągnął dopiero 3 lata później, czyli w 2016 roku! Do dziś aplikacja pozostaje darmowa dla wszystkich użytkowników.

Rzuć okiem: WhatsApp stara się dogonić rywali i wprowadza nowe funkcje

Prace nad płatnościami trwają od jakiegoś czasu

W minionym miesiącu okazało się, że WhatsApp może pracować nad wprowadzeniem subskrypcji dla użytkowników biznesowych. Aplikacja miała także zaoferować kilka dodatkowych funkcji. Dokładniejsze badania prowadzone przez WABetaInfo odkryli, że po połączeniu wszystkich wersji aplikacji w wersji beta aplikacja oferuje użytkownikowi możliwość utworzenia niestandardowych linków dla swoich kont. Linki mają być wykorzystywane w kontaktach z potencjalnymi klientami, którzy po wejściu w niego mieliby być kierowani od razu do czatu. Co ciekawe WhatsApp ma oferować adresy URL w formacie np. – wa.me/android.com.pl. to przydatne rozwiązanie znajdzie swoje wykorzystanie w witrynach internetowych i formularzach kontaktowych.

Przeczytaj także: WhatsApp dodaje emoji reakcji i walczy z fakenewsami jednocześnie

Czy to na pewno nowość?

A i owszem. Obecnie również można podpiąć WhatsApp do swojej strony internetowej. Tu warto spojrzeć na domenę oferowaną przez Facebooka. Dzięki temu klient może mieć potwierdzenie, że wchodzi na pewne źródło, które na pewno połączy go z firmą, której szukał. Niestety fałszywych linków też nie brakuje, dlatego warto zwracać uwagę na to gdzie wchodzimy i co klikamy. Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje na temat nowych aktualizacji aplikacji. Ostatni update dla indywidualnych klientów wniósł możliwość reagowania na wiadomości.

Źródło: wabetainfo.com

Sprawdź najnowsze wpisy