ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LastPass sprzedany!

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Aplikacje
lastpass-logmail

Producent popularnego, dostępnego na wiele platform menedżera haseł LastPass został przejęty przez LogMein. O transakcji opiewającej na 110 milionów dolarów poinformował deweloper na blogu. W ciągu następnych dwóch lat twórcy LastPass’a mają otrzymać kolejne 15 milionów dolarów. W oświadczeniu umieszczonym na blogu deweloper zapewnia, że nadal będą rozwijane wersje darmowa, premium i enterprise tego menedżera haseł. Przejęcie przez LogMein ma umożliwić „dostarczanie milionom użytkowników jeszcze lepszej usługi” – przez co rozumiane jest wydawanie aktualizacji, wprowadzanie nowych opcji i dalszy wzrost popularności.

LogMein znany jest przede wszystkim z oprogramowania umożliwiającego zdalny dostęp między innymi do komputerów, dlatego też przejęcie menedżera haseł wydaje się być rozsądnym posunięciem. Z drugiej jednak strony po ogłoszeniu informacji pojawiło się w sieci sporo negatywnych komentarzy o firmie, w których wytykana jest przede wszystkim kiepska obsługa klienta i ceny. Z drugiej strony spoglądając do Google Play zobaczymy, że programy tej firmy zbierają przede wszystkim dobre noty:

nexus2cee_Screenshot-2015-10-09-at-10.24.02-AM-668x460

Pomimo, że dla użytkowników nie nastąpią żadne odczuwalne zmiany związane z przejęciem, to jednak wiele osób może mieć obawy o swoje dane, które trafią teraz w ręce zupełnie innego podmiotu. Pamiętać trzeba, że LastPass trzyma na swoich serwerach jedne z najważniejszych danych – loginy i hasła do różnych serwisów za pomocą których weryfikujemy naszą tożsamość. Dla programu LastPass istnieją jednak dobrze działające aplikacje, które mogą go zastąpić jeśli tylko ktoś nie ufa firmie LogMein – jak choćby 1Password lub Keepass. Zawsze też można zapisywać dane logowania w przeglądarce – większość przecież oferuje własne mechanizmy synchronizacji danych logowania.

Fakt, że LastPass został przejęty spowodował, że zamierzacie zmienić menedżer haseł?

Źródła:androidcentral.com,androidauthority.com 

Sprawdź najnowsze wpisy