ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mastercard

Płatność uśmiechem stanie się standardem. Mastercard przedstawia nową funkcję

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Korporacja zapewnia, że to koniec z grzebaniem w telefonie lub torebce w poszukiwaniu karty płatniczej. Nowa funkcja płacenia ma wymagać jedynie uśmiechu albo machnięcia ręką. Mastercard ma zamiar wykorzystać technologię, która wszyscy dobrze znamy z telefonów.

Mastercard obiecuje, że będziemy potrzebować tylko siebie do zapłaty

klienci mastercard

Szybki wyskok na zakupy bez telefonu i portfela? Da się zrobić! To za sprawą innowacyjnej metody wprowadzanej przez korporację. Ta informuje, że usługa trafi do sklepów każdej wielkości od małych sklepików po wielkie supermarkety. Ten sposób płatności ma odciążyć kolejki przy kasie. Nowa technologia zapewnia także szybką i bezpieczną realizację transakcji. Płacący może wybrać czy zapłaci pokazując twarz do kamery, lub „przejechaniem” ręką nad czujnikami.

Biometria budzi zaufanie?

Mastercard statystyki

Zgodnie ze światowym badaniem przeprowadzonym przez Dentsu Data Lab, technologia biometrii wzbudza zaufanie u 74% konsumentów. Prognozuje się, że rynek biometrii osiągnie ponad 18 miliardów dolarów do 2026 roku.

Przeczytaj także: YouTube Music w końcu z ulepszeniami na Wear OS

Sposób, w jaki płacimy, musi nadążać za sposobem, w jaki żyjemy, pracujemy i prowadzimy interesy, oferując konsumentom wybór o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Naszym celem w ramach tego nowego programu jest sprawienie, aby zakupy były wspaniałym doświadczeniem zarówno dla konsumentów, jak i handlowców, zapewniając to, co najlepsze, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wygody

Ajay Bahalla, prezes Mastercard

Udogodnienia dla sprzedawców!

Mastercard nowy system płatności

Poza mniejszymi kolejkami handlowcy odczują także inne korzyści. Pierwsza to higiena i bezpieczeństwo — cały system ma opierać się na technologi bezdotykowej. Mastercard Twierdzi, że nowy system pomoże także w personalizacji rekomendacji nowych produktów, integracją z programami lojalnościowymi. Trochę przypomina to system działania ciasteczek, ale czy to nie za dużo?

Sprawdź też: Google zbankrutuje w Rosji – to już koniec?

Gdzie nowy system płatniczy?

mastercard

Pilotażowy program ma być uruchomiony jeszcze w tym tygodniu w Brazylii. Chętni do poznania nowego systemu będą musieli zarejestrować swoją twarz i dane płatnicze w aplikacji Payface. Po udanej rejestracji użytkownicy zapłacą swoją twarzą. Kolejne wdrożenie nowego programu ma odbyć się na Bliskim Wschodzie oraz Azji. Ciekawy jest wybór krajów, w których usługa będzie miała swoje początki. Brazylia jest uważana za jeden z najniebezpieczniejszych krajów świata, Bliski wschód do bezpiecznych także nie należy, a Azja w tym momencie w połowie jest zablokowana przez Rosję oraz posiada najbardziej rozwinięte technologicznie kraje takie jak Chiny czy Japonia. Może chodzi o sprawdzenie bezpieczeństwa. Póki co nie wiadomo jednak kiedy technologia pojawi się na starym kontynencie. Można jednak śmiało stwierdzić, że w momencie pojawienia się usługi w Polsce, w końcu będzie można zapłacić „uśmiechem bąbelka”.

Źródło: mastercard.com

Sprawdź najnowsze wpisy