ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przełączanie się YouTube na YouTube Music

YouTube Music w końcu z ulepszeniami na Wear OS

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

YouTube Music na Wear OS pojawiło się w lutym tego roku. Obecnie aplikacja doczekała się aktualizacji, która pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki bezpośrednio z nadgarstka! Przesyłanie odbywa się przez Wi-Fi lub LTE.

Google mówi o nowych funkcjach YouTube Music na inteligentnych zegarkach

W społeczności Google pojawił się post informujący użytkowników o nowych możliwościach YouTube Music w wersji na nadgarstki. Aby w pełni cieszyć się 80 milionami utworów, musimy spełnić kilka warunków. Pierwszy to bycie subskrybentem YT Music Premium. Jeśli chcemy korzystać z funkcji LTE zegarek musi być w nią wyposażony, oraz posiadać Wear OS nowszy niż 2. Poza strumieniowym przesyłaniem muzyki Google udostępnia także widget aplikacji np. do szybkiego dostępu do ulubionych playlist, czy ostatnio odtwarzanych utworów. Aktualizacja zapewnia także o możliwości inteligentnego pobierania utworów na zegarek kiedy ten jest w sieci Wi-Fi.

Przeczytaj także: Podsumowanie Google I/O 2022 – wszystkie kluczowe rozwiązania i urządzenia, które zaprezentowano

Pixel Watch powodem aktualizacji?

Konferencja Google I/O 2022 przyniosła wiele nowości. Jedną z nich jest nowy zegarek od Google. Nic więc dziwnego, że korporacja postanowiła rozszerzyć funkcjonalność swojej jedynej aplikacji muzycznej. Przypomnijmy tylko, ze dwa lata temu zamknięto Muzykę Google Play, która jako jedyna pozwalała na transmitowanie muzyki prosto z zegarka. Dzięki nowej aktualizacji aplikacji YouTube Music użytkownicy znowu będą mogli cieszyć się ulubioną muzyką online jak i offline.

YouTube Music już było, ale okrojone

YouTube Music weszło na rynek wraz z premierą Samsung Watch 4. Chwilę po premierze świat mógł ujrzeć pierwszą wersję YT Music skrojoną specjalnie dla inteligentnych zegarków. Ta nie pozwalała na transmitowanie muzyki przez internet, jedyną możliwością słuchania ulubionych utworów było pobranie ich do pamięci urządzenia. Cóż — rozwiązanie mogło być dobre, jednak należy pamiętać, że nie każdy chce „zaśmiecać” pamięć urządzenia utworami — te czasy chyba minęły. Na tynku brakowało także alternatyw. Spotify pojawiło się także na zegarkach, jednak internet prześmiewczo nazywał aplikację dobrym pilotem dla aplikacji smartfonowej.

Źródło: support.google.com

Sprawdź najnowsze wpisy