ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Twitch dodaje ciekawą funkcję. Artyści docenieni!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Twitch to najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie. Użytkownicy tworzący społeczności są bardzo zaangażowani w działalność ulubionych twórców. Od teraz twórcy emotek będą mogli być docenieni!

Twitch a emotki!

twitch ikony

Twitch poza tym, że jest znany ze streamingu, jest także kojarzony z emotikonami, które na portalu są swoistym językiem, którym operują fani twórców. Emotikony w przypadku Twitcha są zupełnie inne, gdyż twórcy mogą tworzyć własne wersje małych obrazków. Globalne — podstawowe ikonki są dostępne dla wszystkich zaczynających swoją przygodę ze streamingiem. Jednak większość twórców ma dostęp do niestandardowych emotikon. To ciekawe zjawisko skutkuje wzmocnieniem relacji z widzami !

Dwa sposoby na docenienie artystów

twitch animacje

Pierwszy z nich zakłada przypisanie emotki i odznaki twórcy. Emotikony dostały teraz atrybuty, które można przypisać do emotek i oznaczając je na kanale streamera. Informacje o twórcy pokażą się po kliknięciu jedną z nich na czacie. Drugi sposób polega na przypisaniu przez streamera plakietki wykonawcy emotikony. Drugie rozwiązanie dotyczy także awatarów!

twith awatary

Jako niepełnosprawny, samozatrudniony artysta, tworzenie grafik dla streamerów Twitcha zmieniło moje życie! Jako obserwator i kolekcjoner emotek jestem bardzo podekscytowany, że mogę kliknąć emotikonę i zobaczyć, kto ją stworzył, dzięki czemu mogę potencjalnie skontaktować się z tym artystą, aby uzyskać od niego trochę grafik dla siebie.

Jesshy Carr, streamer i twórca emotikonów — dla Polygon

Artyści, którzy nie chcą podpisywać się pod emotami, mogą wyłączyć tę funkcję. Natomiast ci, którzy postanowią podpisać się pod swoim dziełem, będą musieli potwierdzić wszystkie atrybuty dla każdego projektu.

To zmiana, która pomoże zarówno dużym, jak i małym artystom

Pandreem, streamer i artysta – dla Polygon

Źródło: twitch.tv

Sprawdź najnowsze wpisy