ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro zamówienia łączone

Allegro zamówienia łączone – jedna przesyłka od wielu sprzedawców

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Allegro zamówienia łączone to opcja, o której wielu marzyło, ale mało kto się jej spodziewał. Robienie większych zakupów za pośrednictwem Allegro bywa czasami irytujące. Zwykle wiąże się to z kilkoma wizytami kuriera, lub koniecznością licznych wypraw do Paczkomatu w celu odebrania przesyłek. Co więcej, każdą z nich należy osobno opłacić, co dość mocno wpływa na ostateczną cenę zakupów. I tak polowanie na najniższe ceny zwykle sprowadza się do wybierania towarów u jednego sprzedawcy, który oferuje najwięcej potrzebnych nam rzeczy, albo przynajmniej ich zamienników. Było tak aż do wczoraj, chociaż i tu jest pewien haczyk.

Allegro zamówienia łączone

Allegro zamówienia łączone

Zacznijmy jednak od haczyka, który jest dość logicznym ograniczeniem w przypadku tej usługi. Otóż, aby skorzystać z opcji Allegro zamówienia łączone, należy robić zakupy u sprzedawców korzystających z programu One Fulfillment by Allegro. No dobrze, ale przeciętny kupujący może nie mieć pojęcia, co to tak właściwie jest. Allegro postanowiło więc w swoim komunikacie wyjaśnić tę kwestię:

To nasza usługa logistyczna, w ramach której przechowujemy produkty sprzedających w Magazynie Allegro, obsługujemy zamówienia i organizujemy ich wysyłkę do klientów. Odpowiadamy także za część kontaktu z kupującymi.

Aby skorzystać z tej opcji, należy więc w ramach jednego koszyka zrobić zakupy u kilku sprzedających, którzy trzymają swoje towary w magazynie Allegro. Jak ich znaleźć? No cóż, serwis umieścił na swojej stronie w wyszukiwarce zakładkę Magazyn Allegro. Niestety, nie znalazłem na stronie opcji zaznaczenia jej inaczej, niż przez wejście w podany wyżej link. A szkoda, bo opcja ta powinna się pojawić w szczegółach dostawy dla każdej kategorii zaznaczanych w panelu po lewej stronie

Zobacz też: Darmowe dostawy w ramach pakietu Smart na Allegro Lokalnie

Co jednak z osobami robiącymi zakupy przez aplikację mobilną? Otóż one również mogą skorzystać z opcji Allegro zamówienia łączone. W tym przypadku muszą one jednak zaktualizować aplikację do najnowszej możliwej wersji: to znaczy dla Androida jest to wersja oznaczona numerem 7.36, a dla iOS 6.36.

Allegro zamówienia łączone i Allegro Smart

Obie te opcje nie wykluczają się, a wręcz przeciwnie: Allegro zamówienia łączone rozszerza możliwości Smarta. To znaczy, jeśli kupujemy coś z Magazynu Allegro i łączna wartość wszystkich zakupów przekracza 40 złotych, to wystarczy, aby tylko jeden z zamówionych przedmiotów był od sprzedawcy biorącego udział w programie Allegro Smart, żeby cała przesyłka była darmowa.

Źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy