ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
drukarka

Drukarki ich nienawidzą – przesyłki OLX w końcu bez drukowania etykiet InPost, czyli idą zmiany

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nadchodzą zmiany na OLX, a część z nich wejdzie w życie już niebawem. Jedną z ważniejszych będzie ta dotycząca InPost i potrzeby drukowania etykiet na przesyłki OLX. Od 1 czerwca takiej potrzeby już nie będzie, ponieważ nowy regulamin serwisu z ogłoszeniami zakłada, że będzie można korzystać z kodów QR, a drukowanie stanie się niemiłym wspomnieniem.

Przesyłki OLX – drukowanie etykiet InPost wkrótce nie będzie konieczne

InPost OLX

Na OLX niebawem wejdzie nowy regulamin, a ma wydarzyć się to 27 maja oraz 1 czerwca. Wśród wylistowanych na stronie internetowej zmian, dwie z nich zdają się być tymi najważniejszymi. Pierwszą jest dodanie możliwości korzystania z przesyłek OLX bez konieczności drukowania etykiety InPost. Tutaj po prostu będzie dostawało się specjalny kod, który następnie posłuży nam do nadania paczki w paczkomacie lub odpowiednim do tego punkcie. Niby mała rzecz, a z pewnością ucieszy tych, którzy nie mają w domu drukarki. Czasem trzeba było bowiem czekać z wydrukowanie etykiety np. kolejnego dnia w biurze lub punkcie xsero. Użytkownicy OLX dość długo musieli czekać na wprowadzenie takiej możliwości, ale niedługo o tym problemie będą mogli zapomnieć. Wśród nadciągających zmian na OLX te dwie poniższe są więc najważniejsze:

  • [Nowa funkcjonalność w Przesyłkach OLX] Dodanie możliwości nadania przesyłki InPost bez etykiety od 1 czerwca 2022 r.
  • [Zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników] Dodanie postanowienia zakazującego wprowadzania w błąd Użytkowników co do stanu, cech i elementów Przedmiotu oraz innych warunków Transakcji jak również postanowień regulujących możliwość udostępniania danych osobowych jednej strony Transakcji w ramach Przesyłek OLX drugiej stronie takiej Transakcji.

Drugi z punktów ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników, którzy zamawiali coś z OLX. Wprawdzie bardzo często przypomina się o tym, że rzeczy najlepiej kupować na OLX osobiście, a nie poprzez wysyłkę. Jednak dobrze wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Wprawdzie trudno powiedzieć, czy wprowadzenie nowego zapisu w regulaminie cokolwiek zmieni na samej platformie, ale lepsze to, niż nic. Oprócz wyżej wymienionych zmian, na OLX mają pojawić się także nowe kategorie, a niektóre zostaną przeniesione do innych działów. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie OLX z nowymi regulaminami.

Źródło: OLX

Sprawdź najnowsze wpisy