Pamiętacie może newsa z listopada, w którym Android.com.pl jako pierwszy na świecie informował o tajemniczym telefonie Sony Ericssona? Nikt jeszcze o nim niczego nie wiedział, w Internecie nawet nie było informacji, że taki model w ogóle istnieje. My sami nie wierzyliśmy w to, że ujrzy on światło dzienne, ponieważ wyglądał dość nietypowo – zazwyczaj takie pomysły kończą się na fazie prototypowej. Chodzi tu o Sony Ericssona Robyn o którym jak już wspominaliśmy, mieliśmy zaszczyt poinformować świat jako pierwsi.
Telefon ten do złudzenia przypomina SE Xperia X10, dlatego przybrał przydomek Xperii X10 mini. Wymiary telefonu są o wiele mniejsze od starszego brata, stąd wygląda całkiem jak jego miniaturka.

Sony Ericsson Robyn wyposażony jest w dotykowy ekran o przekątnej około 2.5 cali i rozdzielczości QVGA. Oprócz tego posiada także wejście słuchawkowe mini jack 3.5mm, aparat o rozdzielczości 5MPx, Wi-Fi, microUSB a to wszystko w miniaturowych wymiarach 5,5x4cm (z dokładnością do 1cm).

Interface zainstalowany w Robynie przypomina nieco ten z X10. Posiada skróty do dzwonienia, wysyłania wiadomości oraz multimediów które rozmieszczone są w rogach wyświetlacza jako ikony w kształcie okręgów. Po otwarciu menu widoczne są kropeczki symbolizujące ile ma ono stron. Pomiędzy nimi przełączamy się przesuwając palca w prawo lub lewo. Wiadomo również, że urządzenie ma standardowo zainstalowany Android 2.0.

 

Sony Ericsson Robyn będzie dostępny w kilku kolorach: czarnym, białym, różowym oraz żółtym. Jego prezentacja ma się odbyć podczas targów MWC, które odbędą się w lutym.
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).