ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ekoenergetyka postawi ładowarki elektryczne w USA!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Słowem wstępu. Ekoenergetyka to firma z Zielonej Góry, która zajmuje się tworzeniem i konstruowaniem ładowarek elektrycznych dla samochodów i autobusów.

Ekoenergetyka to nie tylko Polska

Zielonogórska firma soje produkty sprzedaje nie tylko do Polski. Ich ładowarki do autobusów możemy znaleźć już w 10 krajach Europy! Ich produkty znajdziecie np. w Berlinie, Paryżu, czy Hamburgu. Firma eksportuje 80% swojej produkcji poza granice naszego kraju. Poza produktami firma rozbudowuje także sieć dystrybucji wraz z oddziałami i handlowcami, których celem jest dotrzeć do dużych odbiorców.

Zielona Góra sercem Ekoenergetyki

Główna hala produkcyjna znajduje się w winnym grodzie. Rocznie firma jest w stanie wyprodukować 3 tysiące ładowarek rocznie. Plan na przyszły rok zakłada produkcję 10 tysięcy urządzeń rocznie. Kolejny plan zakłada już ponad 50 tysięcy urządzeń, jednak póki co to pieśń przyszłości. Firma od kilku lat inwestuje w kolejne fabryki oraz w nowe technologie wykorzystywane w procesie powstawania ładowarek. Nowe urządzenia z wykorzystaniem nowej technologii mają pojawić się w 2023 roku.

Ekspansja za oceanem

Skoro rynek Europejski i Polski już zdobyte, czas zająć się USA.

Musimy starannie się przygotować, zdobyć wszystkie homologacje i zgody oraz wziąć pod uwagę ustawę Buy American, która zmusza nas do zastosowania wysokiego udziału lokalnych komponentów. Kluczowe elementy oraz technologie będą pochodziły z Polski, pozostałe podzespoły będą wytwarzane w USA

Bartosz Kubik. Współzałożyciel i prezes zarządu Ekoenergetyki

Przeczytaj także: Tesla powoli rozpoczyna sprzedaż swojej autorskiej ciężarówki!

Firma ma ambicje, aby stać się producentem ładowarek numer jeden na całym świecie. Zakład, który powstanie w USA, ma przypominać ten z Zielonej Góry, ale bez części badawczej. Ta jak zapowiedział prezes zarządu, zostanie w Polsce. Główną konkurencją dla Ekoenergetyki jest ABB, Simens oraz Medcom, z rodzimego rynku. Patrząc na rynek elektromobilności, wydaję się, że Polska firma ma ogromne szanse zostać liderem sprzedaży oraz nowych technologii stosowanych w produkcji ładowarek.

Źródło: ekoenergetyka.com.pl

Sprawdź najnowsze wpisy