ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Uber zapowiada morze nowości!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Wczoraj odbyła się konferencja, na której Uber zapowiedział kilka wyczekiwanych oraz niespodziewanych nowych funkcji. Jedna z ciekawszych propozycji to wsparcie asystentów głosowych.

Zamów głosem jedzenie dzięki UBER

Masz akurat zajęte albo brudne ręce, smartfon leży na drugim końcu pokoju, a ty jesteś głodny. Scenariusz, rzadko spotykany, ale możliwy. Właśnie dla takich klientów UBER postanowił wzbogacić swoją aplikację o możliwość zamawiania dzięki wsparciu asystentów głosowych. Początkowo usługa pojawi się tylko w języku angielskim, jednak latem ma pojawić się ich więcej.

Podróże będą jeszcze prostsze

Epidemia wzbudziła w ludziach głód do podróży. UBER wychodzi naprzeciw swoim klientom, umożliwiając integracje swojego systemu z Google Travel. Ta funkcjonalność pozwoli użytkownikom na kompleksowe planowanie podróży. Kilkoma kliknięciami jesteśmy w stanie załatwić sobie podwózkę dopasowaną do naszych biletów. UBER Travel oferuje także 10% cashback w przypadku powrotu!

UBER Charter, czyli rozwiązanie dla grup

Korporacja wychodzi także naprzeciw grupom. Charter to usługa skierowana do osób, które potrzebują wynająć większy pojazd do transportu np. na imprezę firmową, albo do zwiedzania jakiegoś wybranego miejsca. Impreza w limuzynie? Teraz to będzie możliwe dzięki aplikacji !

Jedzenie na stadionie!

Cóż UBER Eats będzie od teraz dostępny podczas meczów. Ta funkcjonalność dotyczy tylko kilku stadionów na terenie całego USA. W przypadku naszego kraju raczej nie będziemy spodziewać się sukcesów tej funkcjonalności, a nawet jej premiery. Amerykańscy kibice przychodzą na mecz w piknikowych atmosferach. W naszym kraju kibicowanie różni się znacznie od tego za oceanem. Wyjątkiem są mecze hokeja na lodzie oraz futbolu amerykańskiego, czyli sportów prosto z Ameryki. A waszym zdaniem ta funkcja znalazłaby miejsce na polskich stadionach?

Voucher od UBER

Od teraz będziemy mogli sprezentować naszym znajomym kupon na transport, albo na jedzenie w UBER Eats. To dobry pomysł np. na wesela, żeby zapewnić swoim gościom transport w dwie strony. Dzięki temu Ci bezpiecznie dotrą i wrócą z organizowanej imprezy. To rozwiązanie może znaleźć swoich użytkowników wśród większych firm, które organizują wyjazdy na konferencje. Pracodawca będzie mógł zapłacić za transport na delegację wspomnianym kuponem!

Autonomiczne dostawy

Roboty dostarczające jedzenie pojawiły się w trakcie pandemii. Wszyscy doskonale pamiętamy filmiki, w których roboty się przewracają, zacinają albo zakopują w śniegu. UBER rozwija dalej tę funkcję na terenie USA. W Polsce chyba nie powinniśmy spodziewać się robotów na ulicy — przynajmniej póki co.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało przedstawienie nowych funkcji, możecie zobaczyć to w 10-minutowym.

Źródło: uber.com

Sprawdź najnowsze wpisy