Sony jednak wycofa się z rynku smartfonów?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Sony-Xperia-Z5-Made-for-James-Bond-007-640x471

 
Szef Sony, Kaz Hirai wypowiedział ostatnio kilka ostrożnych słów na temat biznesu urządzeń mobilnych Xperia podczas rozmowy z dziennikarzami. Potwierdził, że restrukturyzacja w ramach podziału smartfonów trwa i że „rozwiązania alternatywne” trzeba będzie rozważyć, jeżeli firma nie będzie mogła osiągnąć co najmniej progu rentowności od przyszłego roku.
 
2015 był rokiem przejściowym dla Sony. Jednocześnie nastąpił pozytywny szum wokół najnowszej serii Xperia Z5. Wcześniej jednak chybionym pomysłem było wydanie Xperii Z3+, która zdobyła raczej negatywny rozgłos, głównie przez wybór procesora. Niestety ten sam chipset również znajduje się w najnowszych urządzeniach, jednak firma obiecała, że te nie będą już się grzały.
 
Pogłoski o nowej konstrukcji telefonów i rezygnacji z designu OmniBalance dla modeli z 2016 roku mogą oznaczać ożywienie w sprzedaży (należy jednak poczekać co Sony trzyma dla nas w zanadrzu i czy rzeczywiście plotki okażą się prawdziwe). Ponadto producent wciąż nie potrafi dogadać się z operatorami w USA, co negatywnie odbija się na próbie jakiejkolwiek sprzedaży urządzeń na tym rynku (np. anulowanie sprzedaży Xperii Z4v przez Verizon).
 
W najgorszym scenariuszu, „alternatywne opcje” wspomniane przez szefa Sony, nie muszą oznaczać, sprzedaży lub zbycia przedsiębiorstwa. Może chodzić również o współpracę z innym producentem. Tak czy inaczej trzeba mieć nadzieję, że firma nie będzie uciekać się do takich środków.
 
źródło: xperiablog

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy