ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Profesjonalny sprzęt do TikToka

Profesjonalny sprzęt do TikToka – jego cena jest zabójcza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy


Profesjonalny sprzęt do TikToka brzmi równie poważnie jak rajdowy kołowrotek dla chomika. Jednak to tylko pozory. Serwis ten już dawno przestał być platformą dla dzieciaków robiących głupie rzeczy. To znaczy owszem, dominują na nim dzieciaki, które robią głupie rzeczy, ale przy okazji te najpopularniejsze zarabiają na tym naprawdę grube pieniądze. A z nagraniami jest tak, że nie tylko jakość merytoryczno-rozrywkowa ma znaczenia, ale także kwestie techniczne. I tu pojawia się twórca serwisu, czyli ByteDance. Firma zamierza wypuścić profesjonalny sprzęt do TikToka.

Profesjonalny sprzęt do TikToka

Profesjonalny sprzęt do TikToka

Samo urządzenie funkcjonuje pod nawzwą Lingjing Live Streaming All-in-One Machine. Swoim wyglądem — o ile pominiemy zawartość wyświetlacza i oznaczenia na potencjometrach — przypomina raczej jakiś prosty oscyloskop, a nie urządzenie do nagrywania krótkich filmów w sieci. Dokładnie tak: profesjonalny sprzęt do TikToka ma potencjometry! Nie jakieś wirtualne suwaki głośności, czy nawet regulację przyciskami, jak w przypadku smartfonów.

Zobacz też: Meta płaciła za szkalowanie TikToka? W tle wisi afera z nieuczciwą konkurencją 

Kolejnymi kwestiami godnymi odnotowania jest pionowy ekran, który idealnie pokrywa się z tym, jak działa TikTok, obracana kamera i… wybrzuszenie z tyłu. Niestety, producent nie pochwalił się tym, co się tam znajduje. Może to być zarówno głośnik, jak i procesor i inne ważne podzespoły urządzenia. Co więcej, na renderze widać wystające kable. Nie wiadomo, czy urządzenie ma wbudowaną baterię (chociaż ikona podobna do znaczka baterii na to wskazuje), czy konieczne jest jego zasilanie tylko za ich pomocą.

Zobacz też: Właściciel TikToka kradł treści z innych serwisów – oskarżenie jest poważne

Niestety, nie wiemy, jakie dokładnie możliwości i parametry zapewni ten profesjonalny sprzęt do TikToka. ByteDance nie pochwaliło się jego parametrami, ani nawet pełnią możliwości i możemy bazować jedynie na jego wyglądzie i oznaczeniach. Zacznijmy więc od potencjometrów. Te odpowiadają odpowiednio za sterowanie: głośnością nagrywania audio, muzyki i innych multimediów, oraz za głośność na słuchawkach u samego TikTokera.

Zobacz też: Byli moderatorzy TikToka pozywają firmę za to, że musieli oglądać filmiki

Na wyświetlaczu widzimy dwie ikonki zasięgu komórkowego, co wskazuje na dualSIM, albo dual e-SIM. Znajduje się tam także ikona Wi-Fi. Tył urządzenia zawiera co najmniej dwa porty. Można założyć, że jeden służy do zasilania, a drugi to combo-jack. Możliwe jednak, że jest ich znacznie więcej. Co do parametrów, to te muszą być niesamowite, ponieważ inaczej nie da się usprawiedliwić ceny tego urządzenia. Otóż producent życzy sobie za ten profesjonalny sprzęt do TikToka 15 800 yuanów, czyli w przeliczeniu po dzisiejszym kursie jakieś 10 465 złotych.

Zobacz też:

Pamiętajmy jednak, że to narzędzie do pracy, które niektórym osobom może się naprawdę szybko zwrócić. Tym bardziej, że TikTok przekaże twórcom jeszcze więcej pieniędzy. Biorąc pod uwagę jego wyniki finansowe, to pewne jest jedno: nie jest to akt desperacji, a serwis na to zwyczajnie stać. 

Źródło: Gizmochina, Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy