Google Play Store

Google Play Store się zmieni – tym razem na lepsze, co nie było takie oczywiste

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nadchodzą zmiany w Google Play Store, czyli sklepie z aplikacjami. Google I/O przyniosło w tym roku trochę ciekawych informacji, a wśród nich także te odnoszące się do Play Store. Jeżeli często korzystacie ze sklepu Google, to z pewnością zauważyliście specyficzny sposób prezentowania aplikacji. Żeby czegoś się o nich dowiedzieć, należy po prostu kliknąć w interesującą nas ikonę, ale to właśnie ma się zmienić.

Google Play Store – nadciągają zmiany w wyglądzie

Google Play Store nowy wygląd
Fot. 9to5Google

Zapewne wszyscy już przyzwyczaili się do tego, że prezentowane w Google Play Store aplikacje, to głównie… ikony i oceny. Jeżeli coś nas zainteresuje, to nie ma wyjścia i trzeba kliknąć, by sprawdzić szczegóły. Z marketingowego punktu widzenia tak zaprojektowany sklep może mieć sens, ale też nie daje użytkownikowi szybkiej możliwości sprawdzenia, czy konkretna aplikacja w ogóle go interesuje. Jeżeli bowiem nie znamy aplikacji, a jej logo nic nam nie mówi, to produkt możemy po prostu ominąć. I teraz ma się to powoli zmieniać. Google pracuje bowiem nad nowym wyglądem Google Play Store, gdzie zamiast wyglądu karuzeli, dostaniemy jej połączenie z listą.

Wiadomo, że widok listy jest przyjemniejszy dla oka i pozwala od razu wyłapać najważniejsze rzeczy. W Google Play Store także tak to ma zacząć wyglądać. Aplikacje, a raczej ich część, będzie przedstawiana nie tylko w formie listy, ale także z krótkim opisem funkcjonalności. To sprawi, że nie trzeba będzie wchodzić już w dany produkt, jeżeli ten nie pasuje do tego, czego szukamy. Zmiana może niewielka, ale znacząca. Szczególnie dla tych, którzy często w Google Play Store przebywają i szukają czegoś nowego.

Zmiana jednak nie występuje we wszystkich sekcjach, a przynajmniej jeszcze nie. Co więcej, dostęp mają do niej tylko niektórzy użytkownicy, ale aktualizacja wyglądu powinna być niebawem dostępna szerzej. Pod warunkiem, że Google nie zmieni zdania i nie wróci do wyglądu, który jest obecnie. Oczywiście aktualizacja wypuszczana jest falami i nie wiemy, kiedy może się pojawić. Zobaczymy też, czy sam nowy wygląd Google Play Store będzie faktycznie bardziej użyteczny przy poszukiwaniach nowych aplikacji. Na grafikach wygląda na to, że tak, ale tutaj dużo zweryfikuje już samo wypróbowanie. Co sądzicie o takim Google Play Store? Będzie lepiej?

Źródło: 9to5google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy