WhatsApp udostępni kopię zapasową na Google Drive

Aplikacje

whatsapp

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Zaliczany do najpopularniejszych komunikatorów mobilnych WhatsApp (prawie miliard użytkowników miesięcznie) wkrótce otrzyma opcję pozwalającą przenieść archiwum rozmów na dysk Google.

 

 

WhatsApp-Google-Drive-840x496

 

 

Dzięki integracji z dyskiem w chmurze WhatsApp dla systemu Android umożliwi utworzenie prywatnej kopii zapasowej historii rozmów tekstowych, połączeń głosowych, zdjęć i filmów na naszej przestrzeni w Dysku Google. Wszystko po to, by w razie wymiany urządzenia umożliwić szybkie przywrócenie naszej korespondencji. Kopie zapasowe mają być tworzone w dowolnych odstępach czasowych. Użytkownik może zdecydować się na wykonywanie kopii:

 

  • codziennie
  • co tydzień
  • raz w miesiącu

 

Użytkownik będzie decydował również czy chce, by kopie zapasowe zawierały także filmy. Nowa opcja ma być udostępniona w najbliższych miesiącach w ramach planowanej aktualizacji aplikacji w Google Play.

 

Podoba Wam się pomysł trzymania kopii rozmów na dysku Google?

 

 

Źródło: androidauthority.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x