Kurs akcji Samsunga poszedł mocno do góry po opublikowaniu prognoz!

Newsy

Samsung

 
Samsung przebił oczekiwania analityków odnośnie danych finansowych, a jego akcje wzrosły wczoraj o 8,7% po opublikowaniu prognoz kwartalnych. Tak dobrej sesji na giełdzie, producent nie miał dawno. Spółka poinformowała o przewidywanych przychodach operacyjnych za 3 kwartał, które oscylują na poziomie $ 6.3 mld. Jest to ogromny skok, aż o 79,8% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
 
Między innymi półprzewodniki i wyświetlacze stoją za tak dobrą prognozą. Samsung sprzedaje swoje panele na zewnątrz dla konkurencji. Na przykład kupuje je Huawei dla nowego Nexusa 6P. Ponad 30% produkcji ekranów może trafić w przyszłości do spółek chińskich. Warto dodać, że jeszcze jakiś czas temu, Samsung produkował tylko i wyłącznie panele na własne potrzeby.
 
Póki co, nie pojawiły się żadne konkretne dane odnośnie działu mobilnego. Analitycy jednak oczekują wzrostu przychodów o 24% rok do roku (około 1,9 miliardów dolarów). Być może będzie to pierwszy wzrost od dłuższego czasu. Urządzenia za około $ 200 odpowiedzialne są za sukces tego działu według IBK Securities.
 
źródło: Samsung, gsmarena

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x