Samsung

 
Samsung przebił oczekiwania analityków odnośnie danych finansowych, a jego akcje wzrosły wczoraj o 8,7% po opublikowaniu prognoz kwartalnych. Tak dobrej sesji na giełdzie, producent nie miał dawno. Spółka poinformowała o przewidywanych przychodach operacyjnych za 3 kwartał, które oscylują na poziomie $ 6.3 mld. Jest to ogromny skok, aż o 79,8% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
 
Między innymi półprzewodniki i wyświetlacze stoją za tak dobrą prognozą. Samsung sprzedaje swoje panele na zewnątrz dla konkurencji. Na przykład kupuje je Huawei dla nowego Nexusa 6P. Ponad 30% produkcji ekranów może trafić w przyszłości do spółek chińskich. Warto dodać, że jeszcze jakiś czas temu, Samsung produkował tylko i wyłącznie panele na własne potrzeby.
 
Póki co, nie pojawiły się żadne konkretne dane odnośnie działu mobilnego. Analitycy jednak oczekują wzrostu przychodów o 24% rok do roku (około 1,9 miliardów dolarów). Być może będzie to pierwszy wzrost od dłuższego czasu. Urządzenia za około $ 200 odpowiedzialne są za sukces tego działu według IBK Securities.
 
źródło: Samsung, gsmarena

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.