Koniec ze smartfonami! Już wkrótce zadzwonimy z prawdziwego Androida – robota, który będzie myślał za nas

Kamil Lewicki Newsy 2015-10-07

robohon-2-840x397

System Android zaczyna się rozprzestrzeniać niewiarygodnie szybko. Najpierw mieliśmy go w smartfonach, kiedy później zaczął oblegać tablety, pojawiła się platforma Androida Wear, a nawet Android TV. Wykorzystywany jest również w samochodach. System ten niesie ze sobą ogromny potencjał, więc jak zapewne się domyślacie to nie koniec jego możliwości. Tym razem pojawi się w… robocie. Tak, robocie! Zadzwonicie, wyślecie maila, a nawet zrobicie zdjęcie kieszonkowym humanoidem.

 

robohon-1

 

Mowa o produkcie Sharp. Na imię mu RoBoHon i jest robotem, którym swobodnie zastąpimy telefon czy cyfrowego asystenta. Co takiego go wyróżnia? RoBoHon jak już wyżej wspomniałem potrafi wiele rzeczy – wysłać maila, wykonać połączenie, ustawić pożądane przez nas alarmy oraz przypominać o naszych ważnych sprawach. Co więcej, system jest wyposażony w rozpoznawanie głosu, tak więc wszystkie nasze polecenia mogą odbywać się bez konieczności dotyku! RoBoHon to również świetny fotograf. Zobaczcie zresztą na wideo, co takiego to cudo potrafi.

 

 

Urządzenia wyposażone jest też w 2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Mierzy 19,5 cm i waży około 390 gramów. Wspiera 3G, LTE oraz Wi-Fi. Działa na Snapdragonie 400. Niestety nie znamy jeszcze ceny tego gadżetu, a wszelkich szczegółów dowiemy się dopiero w połowie przyszłego roku. Niemniej wydaje mi się, że warto zainteresować się produktem. Mimo iż to gadżet, który zapewne wielu jest niepotrzebny, to jest to wciąż produkt wnoszący mega świeżość na rynek.

 

robohon-4-840x419

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x