Pracownicy Meta nie wierzą w Metaverse

Project Cambria VR, czyli Meta pokazuje naszą przyszłość

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

O Metaverse mówi się naprawdę dużo. Pomysł firmy Meta, a więc dawnego Facebooka jest stosunkowo prosty, czyli przenosimy świat realny do jego wirtualnego odpowiednika. Niech wszystko dzieje się w sieci i będzie cyfrowe. Tak brzmi to zarówno intrygująco, jak i strasznie, ale Mark Zuckerberg wierzy w ten plan. Jednak jest on bardzo rozbudowany i trzeba małymi krokami przystosowywać się do niego. Dlatego powstał Poject Cambria VR, z którego wrażenia przedstawił właśnie sam właściciel Meta. Jak na taki początek, całość wygląda obiecująco.

Project Cambria VR to według Meta idealne połączenie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Czym w skrócie jest Project Cambria VR? Połączeniem okularów VR z obrazem przed nami i narzuconym AR. Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie musi być, gdyż całość sprowadza się do przedstawiania realnego świata, w którym aktualnie się znajdujemy, a więc naszego otoczenia i nakładania na to cyfrowych rozwiązań. Coś jak Pokemon GO, ale w goglach VR.

Powyżej możecie zobaczyć pierwsze demo, którym podzielił się Mark Zuckerberg na swoim Instagramie. Zamazane okulary oczywiście mają nie zdradzać tego, jak Meta podeszła do tematu wszelkich czujników i kamer. Największa trudność, z jaką muszą mierzyć się programiści i inżynierowie, to naturalność prezentacji tego, co jest wokół nas.

Przedstawione przez Marka demo to dopiero początek, gdyż powyższy film doskonale pokazuje, z czym dokładnie chce wyjść Meta. Dodatkowe gry, możliwości spotkań na dalekie odległości i… strach pomyśleć, co jeszcze zostanie stworzone na podstawie Project Cambria lub jego pokrewnych rozwiązań.

Zobacz też: Gdzie trafiają dane użytkowników Facebooka? Nie wie tego nawet sam Facebook.

Oczywiście dzisiaj ten projekt wydaje się abstrakcją, ale kto wie, jak będzie wyglądał świat za kilka lat? Jesteście gotowi przenieść się w taką wirtualną rzeczywistość? Metaverse na tę chwilę wzbudza u Was zainteresowanie czy strach? Pytań jest wiele, więc dajcie znać, co sądzicie po prostu i ogólnie o Project Cambria?

Źródło: GSM Arena, Instagram

Sprawdź najnowsze wpisy