Synaptics prezentuje ClearForce – pierwsze urządzenia już za kilka miesięcy

Newsy

synaptics

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Kolejna po Huawei firma postanowiła iść śladem koncernu Apple i zaprezentować własną implementację Force Touch – technologii interakcji z ekranem (jak i touchpadami), która potrafi wykryć siłę nacisku. Synaptics od jakiegoś czasu współpracuje z producentami smartfonów, dlatego też na początku 2016 roku można się spodziewać pierwszych urządzeń  z wbudowanym ClearForce.

 

Clear Force ma umożliwić przede wszystkim:

  • Przewijanie z różną szybkością
  • Powiększanie zdjęć
  • Podgląd pliku, zaznaczanie
  • Odblokowanie urządzenia
  • Imitowanie kliku prawym przyciskiem (wyświetlanie menu kontekstowego)
  • Kontrola grubości kreski przy rysowaniu (lub wprowadzaniu chińskich znaków)
  • Edycję zdjęć (jasność, kontrast)

 

Możliwości tej technologii są więc dość mocno rozbudowane. Wiele jednak będzie zależeć od producentów urządzeń i oprogramowania – czy, i w  jakim zakresie zaimplementują ClearForce. Otwartą kwestią obecnie pozostaje to czy firmie Synaptics uda się doścignąć lidera tej technologii, firmę Apple. Już firma Huaewei próbowała i z pierwszych recenzji wiemy, że nie do końca im się powiodło. Pamiętajmy jednak o tym, że Synaptics to już wieloletni lider w produkcji między innymi touchpadów w laptopach – doświadczenie może mieć tu decydujące znaczenie.

 

Uważacie, że kolejni producenci smartfonów powinni także wprowadzać tę technologię?

 

Źródło: androidauthority.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x