Kieszonkowy oczyszczacz powietrza

Kieszonkowy oczyszczacz powietrza – zabierz go wszędzie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kieszonkowy oczyszczacz powietrza Scosche AFP2-SP FrescheAir HEPA to jeden z ciekawszych wynalazków, jakie można zabrać ze sobą w podróż. Oczywiście, nie jest to urządzenie tej samej kategorii, co EcoFlow Wave, o którym napisał dla Was Mateusz, ale mowa tu o czymś znacznie mniej wymagającym energetycznie, mniejszym, lżejszym i o rzędy wielkości tańszym. Za kieszonkowy oczyszczacz powietrza przyjdzie nam bowiem zapłacić  mniej niż 600 PLN, a za klimatyzator… Zresztą sami zobaczcie…

Kieszonkowy oczyszczacz powietrza Scosche AFP2-SP FrescheAir HEPA

Warto to powiedzieć na samym początku: to nie jest alternatywa, dla normalnego oczyszczacza powietrza. Urządzenie to przez wzgląd na swoją moc i wymiary nie jest w stanie przepompować sensownej ilości powietrza, aby oczyścić większy pokój, nie mówiąc już o całym mieszkaniu. Jest to jednak coś, co można trzymać w mniejszym pokoju, gdzie i tak nie ma już miejsca na większy oczyszczacz — producent deklaruje, że powietrze w pomieszczeniu do 10 metrów kwadratowych można nim oczyścić w ciągu godziny. Ewentualnie w samochodzie, jeśli z jakiegoś powodu system przepływu powietrza w nim nie ma dość mocnych filtrów.

Kieszonkowy oczyszczacz powietrza

Zobacz też: Miejskie oczyszczacze powietrza sposobem na wolność od smogu i alergii?

Możliwość tą na pewno docenią alergicy, którzy dzięki filtrowi HEPA będą mogli zabrać ze sobą odpowiednio czyste powietrze pozbawione pyłków. Wszystko dzięki temu, że Kieszonkowy oczyszczacz powietrza został wyposażony w filtr H13 Hepa, który wychwytuje do 99,5% cząsteczek PM 2,5. Warto tu podkreślić, że samochód ma zostać oczyszczony w około 15-20 minut. Co więcej, dzięki niemu jedzenie w samochodzie również nie będzie się już wiązało z nieprzyjemnym zapachem. Na pewno to lepsze rozwiązanie niż choinki zapachowe.

Zobacz też:Ikea z nagrodą Red Dot Award za stolik z wbudowanym oczyszczaczem powietrza

Jeśli chodzi o kwestie zasilania, to tu pojawia się pewien problem… Otóż urządzenie ma wbudowany akumulator, ale producent nie pochwalił się jego pojemnością, ani spodziewanym czasem pracy na baterii. Sporym jego plusem jest jednak zintegrowany powerbank, który pozwoli na uzupełnienie energii w smartfonie. Sam oczyszczacz również można zasilić z banku energii, a także z klasycznej ładowarki samochodowej, czy takiej należącej do smartfona. Wszystko dlatego, że energię dostarcza mu się za pomocą kabla USB-C.

Zobacz też: Recenzja Samsung AX47 – Oczyszczacz, który wygląda jak fancy lodówka

Oczywiście, jeśli ktoś chce mieć czyste i pozbawione pyłków powietrze wszędzie, także na zewnątrz, to powinien sięgnąć po maseczkę z wbudowanym oczyszczaczem. Jednak jej noszenie może być dość irytujące. Co więcej, z tego oczyszczacza skorzystać będzie mogło więcej, niż tylko jedna osoba jednocześnie. A to spory plus. Z drugiej strony, to ciekawe, czy kieszonkowy oczyszczacz powietrza przeszedłby polską kontrolę oczyszczaczy powietrza?

Źródło: Gizmochina, YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy