Zapłać za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK

Zapłać za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK – nowa aplikacja

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Od 18 maja dzięki nowej aplikacji Biedronka będzie można płacić za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK. Do tej pory użytkownicy tej formy płatności musieli przepisywać kod do terminala płatniczego, co było rozwiązaniem niezbyt wygodnym, jeśli porównamy to do zwykłego przyłożenia karty. Jednak już za kilka dni cały proces stanie się o wiele prostszy. Co więcej, to tylko początek tego, co będzie miała nam do zaoferowania zupełnie nowa, znacznie lepsza aplikacja Biedronka, która zastąpi dotychczasową Twoja Biedronka.

Zapłać za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK

zakupy w Biedronce bez kodu BLIK

Zmian w całym programie  Moja Biedronka jest naprawdę dużo. My jednak skupimy się na tych, które są związane bezpośrednio z nową aplikacją mobilną, której największym atutem będzie możliwość płacenia za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK. Nie oznacza to jednak, że osoby korzystające z gotówki, lub karty płatniczej na niej nie skorzystają: wręcz przeciwnie. Śmiało można powiedzieć, że aplikacja ta prześcignie konkurencję. Sama aplikacja będzie dostępna na Androida w wersji od 6.0 wzwyż ze Sklepu Play, oraz iOS, od wersji 12.0 wzwyż.

Zobacz też: Męskie Granie 2022 – nie masz Allegro Smart! i BLIKA to zapomnij o kupnie biletów

Co umożliwi nowa aplikacja Biedronka? Jest tego naprawdę sporo:

  • Płacenia za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK.
  • Aplikacja będzie działała tak samo, jak karta Moja Biedronka, więc umożliwi dokonywanie zakupów produktów objętych specjalnymi promocjami. 
  • Wyszukiwanie otwartych sklepów Biedronka w okolicy za pomocą GPS.
  • Skaner kodów kreskowych pozwalający na sprawdzenie ceny dowolnego produktu w ofercie sklepu.
  • Dostęp do gazetek promocyjnych.
  • Dostęp do historii zakupów — oczywiście tych, które zostały zrobione przy skanowaniu aplikacji. 

Zobacz też: To był rekordowy rok dla Blika — ogromny wzrost liczby transakcji

Co więcej, możliwe jest stworzenie wspólnego konta dla nawet trzech osób, co ułatwi współdzielenie go wszystkim członkom rodziny, które umożliwia korzystanie z niemalże wszystkich korzyści w aplikacji. Warto tu jednak podkreślić, że podczas płatności za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK środki są pobierane z konta bankowego osoby dokonującej zakupu, a nie jednej osoby, będącej głównym właścicielem konta Biedronka. Jak wspomniałem we wstępie, to nowa aplikacja pojawi się dopiero 18 maja bieżącego roku, czyli już w przyszłą środę w bliżej nieokreślonym terminie. Wtedy też będzie można po raz pierwszy zapłacić za zakupy w Biedronce bez kodu BLIK.

Zobacz też: Blik działa już od 7 lat — oto najważniejsze wydarzenia z jego historii

Biorąc jednak pod uwagę liczbę użytkowników karty Moja Biedronka, to nie należy się spodziewać bezproblemowego wprowadzenia nowej funkcji. Z pozostałymi informacjami dotyczącymi zmian w programie Moja Biedronka oraz z nową aplikacją Biedronka można się zapoznać w regulaminach im poświęconych. Powinno być jednak znacznie lepiej, niż w niesławnej aplikacji Lubika, która miała zrewolucjonizować transport miejski w Lublinie – a tak w ogóle, to już działa. 

Aktualizacja:

Jak podkreśla sama Biedronka 18 maja to data wprowadzenie w życie samego regulaminu. Nowa aplikacja mobilna zostanie wydana w późniejszym, wciąż nieokreślonym terminie.

Źródło: Biedronka

Sprawdź najnowsze wpisy