Siemens

Kolejna firma technologiczna wycofuje się z Rosji – Siemens znika po 170 latach z rynku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wojna w Ukrainie dalej trwa, a do bojkotu Rosji przyłącza się kolejna firma. Siemens podał do wiadomości, że wycofuje się z rosyjskiego rynku, ale już wcześniej firma informowała o zawieszeniu nowych transakcji do Rosji i Białorusi. Teraz przedsiębiorstwo zdecydowało się na to, by w ogóle wycofać się z rynku, na którym było od 170 lat.

Siemens wycofuje się z Rosji po 170 latach działalności

Siemens

Kiedy tylko wybuchła wojna w Ukrainie, Siemens zdecydował się na wstrzymanie nowych dostaw do Rosji i Białorusi. Jednak kiedy konflikt zbrojny dalej się zaostrza i niestety nie widać jego rozwiązania, firma zdecydowała się na poważniejszy krok. Siemens całkowicie wycofuje się z Rosji. Oczywiście zanim to w pełni nastąpi, Siemens musi jeszcze podomykać wszystkie kwestie prawne oraz wywiązać się ze wcześniej podjętych zobowiązań. Przede wszystkim względem swoich pracowników i kontrahentów, którzy z działaniami Rosji mogli nie mieć nic wspólnego. Tak swoją decyzję tłumaczy prezes zarządu firmy Siemens AG.

Potępiamy wojnę w Ukrainie i w związku z tym podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszych działań biznesowych w Rosji. Decyzja ta nie była dla nas łatwa, ponieważ mamy względem naszych pracowników zobowiązania związane z opieką publicznoprawną oraz wieloletnie relacje z klientami na rynku, na którym działamy od 170 lat. W tej chwili sprawdzamy, jaki wpływ będzie miała powyższa decyzja na nasz zespół, który nadal zamierzamy wspierać. Jednocześnie udzielamy naszym koleżankom i kolegom w Ukrainie, a także narodowi ukraińskiemu, pomocy humanitarnej i wspólnie ze społecznością międzynarodową nawołujemy do pokoju.

Roland Busch, Prezes Zarządu spółki Siemens AG.

Siemens powstał w 1847 roku w Berlinie, a rok później firma mogła pochwalić się inwestycją w długodystansową linię telegraficzną (aż 500 kilometrów długości). W 1855 roku firma otworzyła też swoją siedzibę w Sankt Peteresburgu. Obecnie działalność firmy skupia się na wielu obszarach, a wśród nich można wymienić: informacja i telekomunikacja, energetyka, transport, systemy motoryzacyjne, oświetlenie, automatyka, medycyna, edukacja czy finanse i nieruchomości.

Źródło: Siemens informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy