EcoFlow Wave, czyli przenośna klimatyzacja, ale nie dla wszystkich

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Klimatyzacja kojarzy się raczej z urządzeniem, które znajdziemy na ścianach domów, lub w samochodach. Co jeśli powiem wam, że w produkcji pojawi się zupełnie przenośny klimatyzator, który będzie można zabrać wszędzie!

Ochłodź się w każdej chwili z EcoFlow Wave

EcoFlow Wave to nowa propozycja dla fanów podróży i klimatyzowania się w każdych warunkach! Otóż jest to przenośny klimatyzator, który w podstawowej wersji cenowej nie posiada baterii — więc nici z jego przenośności. Aby cieszyć się urządzeniem w pełni, musimy dopłacić. Więcej o cenach na końcu artykułu.

Przeczytaj także: Jaki aparat kupić? Najlepsze aparaty — ranking 2022

Design EcoFlow Wave

Jest naprawdę cudowny! I nie chodzi wcale o to, że kocham minimalizm. Jednostka klimatyzacyjna swoim wyglądem przypomina gamingowy PC. Jest naprawdę minimalistyczna, a bryła nowoczesna. Na froncie urządzenia znajdziemy wloty i wyloty powietrza oraz pokrętło z wyświetlaczem. Ten jest skromy i pokazuje tylko potrzebne informacje, czyli temperaturę, siłę chłodzenia, a także timer — jeśli go uruchomimy. Na górze kilka przycisków a z tyłu wywietrzniki, do których trzeba podłączyć rurę odprowadzającą ciepło. Podłączenia dokonuje się przy pomocy specjalnego adaptera, który jest dołączony do zestawu. Klimatyzator może być sterowany dzięki aplikacji mobilnej poprzez łączność Wi-Fi lub Bluetooth.

Zasilanie wszystkim — dosłownie!

Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i obiecał, że urządzenie będzie można zasilać na wiele sposobów. Podstawowym sposobem ładowania/zasilania urządzenia jest gniazdko ścienne albo samochodowe. Klimatyzacje naładujemy także przy pomocy agregatu. Najciekawszym sposobem ładowania dodatkowej baterii wydaje się być możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych. EcoFlow deklaruje, że klimatyzator używając instalacji solarnej o mocy 200 W, Wave jest w stanie w całości naładować dodatkową baterię w ciągu 5 godzin! Skoro przy baterii jesteśmy, warto wspomnieć, że jej pojemność to 1008 Wh, a jej waga to ponad 7 kilogramów! Sam klimatyzator waży ponad 17 kilogramów. Należy jednak pamiętać, że baterię trzeba dokupić lub od razu wybrać droższy zestaw, w którym znajduje się bateria. Największa dostępna bateria pozwala na 12 godzin ciągłej pracy urządzenia.

Rzuć okiem: Google aktualizuje Android Auto. Nowe UI i zagrożenia wynikające z korzystania z ekranów

Jak chłodzi i jak chodzi EcoFlow Wave

Zgodnie z informacjami od producenta urządzenie jest w stanie ochłodzić pomieszczenie o wymiarze prawie 6 metrów kwadratowych w czasie poniżej 8 minut. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy średnich namiotów albo nowoczesnych kawalerek.

Ceny odstraszają!

Urządzenie, mimo że jest przełomowe, jest także drogie. Podstawowa wersja z 300$ promocją kosztuje 1199$ (5397 zł) – tu należy pamiętać, że ta wersja klimatyzatora nie posiada baterii. Za urządzenie z dodatkową baterią przyjdzie nam zapłacić 1799 $ – z 500$ rabatu (8098 zł). To nie wszystko. Możecie także skusić się na zestaw EcoFlow Wave z baterią Delata Max, który kosztuje 2499 $ – z 1100 $ przeceny (11249 zł). Najbogatsza wersja z akumulatorem DELTA Pro kosztuje bagatella 3999 $ – z 1200 $ rabatu (18001 zł).

Klimatyzator EcoFlow Wave pojawi się na rynku już w lipcu tego roku.

Źródło: ecoflow.com

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy