Lego wprowadza nowy model! Optimus Prime to nowa propozycja od duńskiego giganta

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Lego przestało mieć wizerunek zabawek. Od kilku lat firma stara się trafić do wszystkich ludzi, którzy kochają klocki. Zatem nieważne czy jesteś dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród produktów Lego.

Lego wita dorosłych

Jakiś czas temu Duński gigant postanowił wprowadzić kategorię Adults Welcome. To może być spowodowane tym, że dzieci z lat 90 w końcu dorosły a ich miłość do Lego nie przeminęła. Producent postanowił otworzyć się tak na tę grupę odbiorców. Wcześniej celowali w dzieci oraz młodzież. Patrząc na zmieniający się świat i ciągłą pogoń Lego proponuje chwilę relaksu i odpoczynku przy ich klockach. Modele, które pojawiły się w tej kategorii, odnoszą się głównie do Popkultury, designu, motoryzacji, a nawet historii i technologi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w domu postawić swoje koloseum albo bonsai wykonane właśnie z popularnych klocków.

Lego i duże marki

Duński producent już nie raz zaskakiwał swoich fanów różnymi kolaboracjami. Lego współpracowało już z takimi markami jak Gwiezdne Wojny, Friends, Powrót do przyszłości, Harry Potter, a nawet BMW, czy Bugatti. Ostatnią ciekawą, klockową premierą jest Żyraf z gry Horizon Forbidden West.

Optimus Prime w klockowym wydaniu

Lego powiększa swoją serię Creator o kolejny model. Tym razem padło na markę Transformers i przywódcę Autobotów Optimusa Prime-a. Zestaw ma pojawić się w sprzedaży już pierwszego czerwca. Idealna okazja na dzień dziecka, nawet jeśli to dziecko jest w was uśpione od bardzo dawna.

Poznacie szczegóły Lego Optimus Prime

Zestaw został opatrzony numerem: 10302. W pudełku znajduje się tylko 1508 kloców. To nie wiele jak na wysokość modelu, który mierzy 34 cm w poizycji stojącej jako robot, po zmianie w ciężarówkę lider Autobotów mierzy 15 cm wysokości, 27 cm długości oraz 12 cm szerokości. Głównym wyróżnikiem nowego dziecka Lego jest jego możliwość poruszania się, bowiem model posiada 19 przegubowych elementów! To właśnie jest główna atrakcja tego modelu, ponieważ bez przebudowy można przekształcić robota w ciężarówkę, tak jak to miało miejsce w produkcjach filmowych, czy bajkach. Model wzorowany jest na Optimusie z animacji transformers. Puryści klocków mogą jednak poczuć pewien niesmak, ponieważ większość detali kosmetycznych pojawia się w postaci naklejek, a nie nadruków jak to bywało w przypadku innych-starszych modeli.

Zestaw został wyceniony na 799,99 zł, co jest ceną sporą jak za tę ilość klocków. Prawdopodobnie cena jest wygórowana ze względu na ilość poruszających się elementów i możliwość transformacji Optimusa.

Żródło: lego.com

Sprawdź najnowsze wpisy