Hummer EV

Hummer EV z ciekawostkami. To pierwszy w pełni elektryczny SUV i Pickup

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Pamiętacie czasy kiedy to cała Polska miała na ustach Hummera Mariusza Pudzianowskiego z instalacją gazową? Na pewno. Tym razem gigantyczny pojazd może wrócić na języki, ale całego świata. Dlaczego? Otóż Hummer pokazuje swoje najnowsze elektryczne propozycje! Poznajcie bliżej Hummer EV!

Hummer EV zalicza opóźnienie

Informacje o Hummer EV pojawiły się w sieci już w minionym roku. Producent obiecał, że w grudniu minionego roku pierwsze egzemplarze trafią do nowych właścicieli. Na obietnicach się skończyło. Pojazd ma trafić do regularnej sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Jednak GMC mimo nie dotrzymania pierwszej daty sprzedaży, dotrzymało kilku innych obietnic.

Przeczytaj także: Nadchodzi nowy film South Park – twórcy obśmieją Netfliksa?

Pojedz bokiem, dosłownie

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że samochody poruszają się tylko w linii prostej. Te czasy już minęły. Hummer EV oferuje funkcje zwaną CrabWalk. Najprościej mówiąc, potężny SUV może omijać przeszkody w ternie, obracając wszystkie cztery koła pod kątem 10 stopni. Ta innowacyjna funkcja pozwoli kierowcą nowego Hummera dotrzeć w miejsca, do których nigdy wcześniej nie można było wjechać samochodem. A dla kierowców, którzy mają problem, z płynnym zmienianiem pasa ruchu będzie to spore ułatwienie. Niestety CrabWalk nie jest dostępny w standardzie najtańszej wersji.

Fizyczne przyciski jednak nie są przestarzałe

Większość producentów samochodów elektrycznych decyduje się na używanie wyświetlaczy dotykowych, zupełnie pomijając kwestię fizycznych przycisków. Dla jednych to na tyle archaiczne rozwiązanie, że wręcz niepotrzebne. Inni natomiast twierdzą, że przyciski są o wiele lepszym rozwiązaniem. Cóż przyciski są na pewno bezpieczniejsze w trakcie jazdy, ponieważ nie trzeba odrywać wzroku od drogi, aby wyczuć, to czego szukamy, w przypadku wyświetlacza jest to trudniejsza sztuka. Co ciekawe funkcje niektórych przycisków zmieniają się w zależności od aktywnych elementów sterujących. Funkcje, które się zmieniają, pojawiają się na ekranie nad przyciskami.

Hummer UltraVision

Jednym z najważniejszych dodatków nowego pojazdu od GMC jest 18 kamer umieszczonych dookoła całego samochodu (w przypadku SUV jest to 17 kamer). Wszystkie kamery są w Full HD pozwalając użytkownikowi, na pełną kontrolę otoczenia. Dodatkowo producent postanowił wprowadzić jeszcze jeden system wizualizacji otoczenia. Surround Vision to wodoodporne kamery zapewniające podgląd terenu w czasie rzeczywistym. Warto zaznaczyć, że osłony kamer można wymienić w razie gdyby te uległy zniszczeniu. Wspomniana funkcja działa przy małych prędkościach i pozwala na manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Sprawdź także: To się dzieje! Powstanie Chevrolet Corvette z silnikiem elektrycznym

Jak z prędkością Hummera EV?

Producent deklaruje, że elektryczny kolos rozpędza się od 0 do 100 w 3 sekundy, w przypadku wersji PickUp, SUV tę samą prędkość osiąga w 3,5 sekundy. Gdyby przeliczyć moc wszystkich silników elektrycznych, które są dostępne w opisywanych wersjach pojazdów doszlibyśmy do 1000 koni mechanicznych w PickUp oraz 830 w przypadku SUV-a.

Źródło: gmc.com

Sprawdź najnowsze wpisy