ExynosProcessorLogo-580-75

Według najnowszych plotek Samsung planuje w nadchodzącym flagowym modelu Galaxy S7 zastosować nie dwa różne układy, lecz aż trzy. Kolejny raz potwierdza się, że wariant dostępny na rynkach chińskim i amerykańskim posiadać będzie układ Qualcom Snapdragon 820. Dwa pozostałe modele oparte będą o autorskie układy Samsunga z serii Exynos: dostępny w Europie, Korei  i Japonii model otrzyma SoC Exynos 8890 (znany też jako Exynos M1) – nad którego wydajnością Samsung ostatnio spędził sporo czasu. Na rynku indyjskim Galaxy S7 ma otrzymać układ Exynos 7422 – ten sam, który pierwotnie miał trafić do Galaxy Note 5.

Pisząc o układzie Exynos 8890 nie sposób wspomnieć o informacjach z ostatnich dni, z których wynika, że koncernowi udało się jeszcze zwiększyć jego wydajność. Exynos 8890 zawiera nowe CPU oparte o architekturę Mongoose. W sieci pojawiły się wyniki z benchmarka, które pokazują, że nowy układ Samsunga osiąga bardzo dobre wyniki w testach wydajności – pokonał nawet największego konkurenta – A9 firmy Apple:

Exynos-8890

Jeśli te informacje się potwierdzą to będzie to pierwszy raz, gdy Samsung użyje więcej niż dwóch układów do jednego modelu. Oczywiście należy pamiętać, że są to tylko wciąż plotki i w finalnym produkcie mogą znaleźć się inne podzespoły. Fani tego koreańskiego producenta z Europy z pewnością cieszą się, że kolejny flagowiec Samsunga na naszym rynku ma pojawić się z układem Exynos a nie Snapdragon, którego obecny układ 810 ma tendencję do zbytniego nagrzewania się.

Czekacie na Galaxy S7?

Źródło:sammobile.com