google-logo

 

Google cały czas stara się dopieszczać swoje usługi aby korzystanie z nich było coraz wygodniejsze. Jak możemy sobie zdawać sprawę, jednym z najpopularniejszych „dzieci” giganta z Mountain View jest Google Tłumacz, i to na niego padła tym razem kolej . Jak się dowiedzieliśmy, już niebawem na system Android zagości całkiem nowa jakość usługi. Google szykuje bowiem aktualizację która znacznie zwiększy wygodę użytkowania translatora.

 

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji zyskamy możliwość korzystania z translatora bez wychodzenia z aplikacji. Będziemy musieli jedynie zaznaczyć tekst a następnie wybrać opcję tłumaczenia na konkretny język. Sposób działania możemy zobaczyć poniżej:

 

composing-Whatsapp-small

 

Nowa funkcjonalność jest pokazana na podstawie aplikacji WhatsApp, ale Google zapewnia, że z tej funkcji będzie mogła skorzystać każda aplikacja. Deweloperzy więc zyskają spore pole do popisu.

 

Jak to jednak zwykle bywa, nie wszyscy będą mogli z wyżej wspomnianej opcji skorzystać. Jedynie użytkownikom posiadającym na swoich urządzeniach Androida w wersji 6.0 Marshmallow przyjdzie się cieszyć z nowej funkcjonalności.

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.