google-logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Google cały czas stara się dopieszczać swoje usługi aby korzystanie z nich było coraz wygodniejsze. Jak możemy sobie zdawać sprawę, jednym z najpopularniejszych „dzieci” giganta z Mountain View jest Google Tłumacz, i to na niego padła tym razem kolej . Jak się dowiedzieliśmy, już niebawem na system Android zagości całkiem nowa jakość usługi. Google szykuje bowiem aktualizację która znacznie zwiększy wygodę użytkowania translatora.

 

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji zyskamy możliwość korzystania z translatora bez wychodzenia z aplikacji. Będziemy musieli jedynie zaznaczyć tekst a następnie wybrać opcję tłumaczenia na konkretny język. Sposób działania możemy zobaczyć poniżej:

 

composing-Whatsapp-small

 

Nowa funkcjonalność jest pokazana na podstawie aplikacji WhatsApp, ale Google zapewnia, że z tej funkcji będzie mogła skorzystać każda aplikacja. Deweloperzy więc zyskają spore pole do popisu.

 

Jak to jednak zwykle bywa, nie wszyscy będą mogli z wyżej wspomnianej opcji skorzystać. Jedynie użytkownikom posiadającym na swoich urządzeniach Androida w wersji 6.0 Marshmallow przyjdzie się cieszyć z nowej funkcjonalności.

 

Źródło: phonearena
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.