Steam Deck z nową aktualizacją. Co nowego?

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Steam Deck zadebiutował na początku obecnego roku. Od razu znalazł wielu zwolenników, którzy chcieli zagrać w pecetowe produkcje na przenośnym urządzeniu. Dziś urządzenie doczekało się oczekiwanej aktualizacji, która wprowadza kilka ciekawych funkcji

Zapis ustawień w końcu na Steam Deck

Wielu użytkowników Steam Decka pokochało go od pierwszego użycia. Możliwość ogarnia swojej biblioteki gier z PC poza domem to coś, na co czekało wielu graczy. Marzenie się spełniło razem z premierą Decka. Ten po premierze doczekał się kilku aktualizacji, które pozwalały np. obniżyć częstotliwość odświeżenia ekranu, po to, aby oszczędzić trochę baterii i podbić klatkarz gry. Ogólnie Steam Deck pozwalał na edytowanie ustawień urządzenia w celu zwiększenia wydajności lub żywotności baterii. Niestety tych ustawień nie można było zapisać. Aż do dziś. Aktualizacja wprowadza możliwość ustawień wydajności dla poszczególnych gier. Wystarczy znaleźć jeden przełącznik w menu szybkiego dostępu i ustawić odpowiedni profil. Gotowe! Ustawienia można przypisać do wszystkich gier, które znajdują się na urządzeniu.

Valve słucha swoich fanów

Fani początkowo krytykowali urządzenie. Firmie szczególnie dostało się za brak możliwości zapisu wspomnianych ustawień. Jak widać Valve posłuchało i wczoraj wypuściło aktualizację na rynek. Jeśli chcecie wyciągnąć jak najwięcej ze swojego urządzenia, w sieci pojawiła się masa poradników, pokazujących jak dobrze skonfigurować ustawienia dla poszczególnych tytułów.

Co jeszcze wnosi aktualizacja Steam Deck?

Głównie naprawa pomniejsze błędy. Poniżej prezentujemy wam najważniejsze zmiany, które wprowadziło Valve w ostatniej aktualizacji Steam Decka. Tu możecie sprawdzić pełną listę zmian, wprowadzonych w ostatniej aktualizacji.

  • Po podłączeniu do zewnętrznego wyświetlacza interfejs Steam Deck jest teraz skalowany do rozdzielczości 1280 x 800 (dalsze prace nad tą funkcją i funkcjonalnością są w toku.
  • Dodano funkcję ankiety przeglądu sprzętu Steam dla Steam Deck
  • Naprawiono błąd związany z pojawieniem się wielu nowych powiadomień o przedmiotach z ekwipunku Steam
  • Naprawiono błąd, który pokazywał znajomych jako ulubionych
  • Poprawiono klawiaturę ekranową
  • pojawiła się opcja Stop Streaming

Jeśli rozważacie zakup urządzenia to możecie znaleźć 3 warianty pamięciowe

  • 64 GB – 1899 zł
  • 256 GB SSD – 2499 zł
  • 512 GB SSD – 3099 zł

Źródło: steamcommunity.com

Sprawdź najnowsze wpisy