Android One

 
Pamiętacie projekt Android One? Chodzi o budżetowe smartfony, które mają być funkcjonalne i oczywiście jak najtańsze. Ich produkcja i parametry nadzorowane są przez Google. Skierowane one są przede wszystkim na rynki wschodzące (np. Indie). Wydawać by się mogło, że tego typu urządzenia szybko pozbawione będą wsparcia od Google. Okazuje się jednak, że niekoniecznie!
 
Aktualizacja do wersji 6.0 zaczęła pojawiać się już na Nexusach. Teraz jednak czas na telefony Android One. Warto dodać, że system jaki znajdziemy na tych słuchawkach to również czysty Android. Z tego względu urządzenia te są bardzo bliskie udpate’u, który będzie przykładowo obejmował Now on Tap oraz dłuższy czas pracy na baterii.
 
Rozmiar aktualizacji wysłany do Spice Dream Uno (telefon Android One) to 337,9 MB. Niedoświadczeni użytkownicy powinni być zatem podłączeni do Wi-Fi. Ponadto ich smartfon musi być naładowany minimum w 50%. Aktualizacja będzie dostępna poprzez wejście w ustawienia telefonu.
 
Jeżeli Google nadal będzie w taki sposób obchodziło się z telefonami pod szyldem Android One, to jestem zdecydowanie za ich rozpowszechnianiem. Producenci smartfonów budżetowych, którzy często je porzucają bez wsparcia dla aktualizacji, są na straconej pozycji i bardzo dobrze. Może to zmieni ich podejście do klienta.
 
źródło: phonearena, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.