Minął już szmat czasu i przepłynęło wiele wody w rzece od momentu gdy Sony nadało certyfikat PlayStation jakiemukolwiek urządzeniu z Androidem. Chociaż Gamescom już za nami, to stwierdziłem, ze warto przekazać wam tą wiadomość chociażby z kilkudniowym opóźnieniem.

Podczas trwającego kilka dni święta graczy Sony ogłosiło powiększenie rodziny „certyfikowanych Androidów” o urządzenia Asusa oraz tablet Wikipad firmy Gaikai. Do tej pory certyfikatem PlayStation Mobile mogły pochwalić się jedynie urządzenia Sony i smartfony HTC z serii One.

Przechodząc już do kwestii stricte „gejmingowych”, Sony przedstawiło również możliwość gry w nasze ulubione tytuły niezależnie od platformy. Tzn. na każdym urządzeniu z certyfikatem PlayStation Mobile. Po zalogowaniu się do PSN, będziemy mogli w prosty sposób pobrać nasze ulubione gry (zapewne określone tytuły) i grać w nie na przemian na PS3, czy platformach mobilnych. Chodzą również słuchy, że Sony zamierza również wprowadzić możliwość zapisu gry w chmurze, co zdecydowanie uprości przechodzenie gier na kilku urządzeniach jednocześnie.

Ostatnią już na dzisiaj informacją dotyczącą Sony i certyfikowanych urządzeń, jest przedstawienie kilku tytułów, w które zagramy na wszystkich platformach (PS3, PSVita oraz urządzenia z Androidem). Wśród nich znajdą się Super Crate Box, Aqua Kitty, Samurai Beatdown, Passing Time, BeatSlider oraz Flick Hockey.

Wygląda na to, że Sony chce wrócić szturmem na szczyty rankingów sprzedaży. Platforma Sony Mobile już niedługo zadebiutuje na certyfikowanych urządzeniach, czy jesteście już na to przygotowani?

Źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor