pixel tablet dokąd zmierza google

Google Pixel Tablet. Kolejna zapowiedź Google

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Konferencja I/O 2022 przynosi co roku wiele nowości. W tym roku gigant postanowił pokazać kilka nowych urządzeń, które mają rozgościć się na rynku. Jednym z nich jest Google Pixel Tablet.

Google nie lubi tabletów

Firma w 2019 roku informowała swoich fanów, że nie zamierza pracować nad tabletami. Trzy lata temu postanowili postawić na rozwój laptopów i systemu Chrome OS. Jednak czas pokazał, że decyzje o powstaniu nowego urządzenia mogą się zmienić. Tak było w tym przypadku i Google zaprezentowało rendery nowego dziecka sygnowanego marką Pixel.

Przeczytaj także: Przed wami Google Pixel Watch. Google zapowiada swój zegarek

Internet nie jest zachwycony

Podczas konferencji I/O 2022 firma pokazała tylko na chwilę Pixel Tablet. Patrząc na design urządzenia widać, że Google inspirowało się trochę Samsungiem i trochę Apple. Jednak inspiracje poszły w inną stronę. Bardziej przestarzałą jak na obecne czasy. Konstrukcja wydaje się być mocno plastikowa a same ramki urządzenia są ogromne i sprawiają wrażenie, jakby urządzenie miało trafić na rynek kilka dobrych lat temu. Tablet na rynek na trafić w 2023 roku, póki co nie wiadomo w której części przyszłego roku. Producent z Moutain View nie pochwalił się także parametrami urządzenia. Można przypuszczać, ze sercem Pixel Tabletu będzie autorski procesor Tensor. Ten, który już można znaleźć w telefonach tej samej marki. To akurat dobra wiadomość, bo procesor jest naprawdę wydajny!

Sprawdź także: Android 13 – garść nowości, które pojawią się w tej wersji systemu

Dla kogo Pixel Tablet?

Prawdopodobnie Google nie celuje w użytkowników profesjonalnych, ten rynek jest już zdominowany przez Samsunga oraz Apple. Prawdopodobnie amerykanie postanowią celować w mniej wymagających użytkowników, którzy z urządzenia będą korzystać do rozrywki, a nie do pracy. Póki co to tylko przypuszczenia. Aby poznać więcej szczegółów na temat urządzenia, powinniśmy poczekać do końca roku. Może właśnie wtedy Google postanowi się podzielić dokładną specyfikacją techniczną nowego Pixela.

Źródło: Google I/O 2022

Sprawdź najnowsze wpisy