Nowości w Google Workspace

Nowości w Google Workspace – transkrypcje spotkań i solidna ochrona przed cyberzagrożeniami

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Pod koniec pierwszego dnia konferencji Google I/O poznaliśmy nowości w Google Workspace. Zaprezentowane zostały rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które mają sprawić, że praca hybrydowa stanie się bezpieczniejsza i lepiej zorganizowana. Niektóre z funkcji pojawią się już w najbliższych miesiącach, na inne trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Nowości w Google Workspace

Niedawno w Dokumentach Google pojawiły się automatyczne podsumowania. W przyszłym roku analogiczna funkcja ma być dostępna w pokojach (Spaces). Skróty prowadzonych rozmów mają pozwolić w prosty sposób nadrobić zaległości w dyskusjach, które odbywała dana grupa. Jeszcze w tym roku pojawi się natomiast automatyczna transkrypcja spotkań w Google Meet, dzięki której osoby nieuczestniczące w spotkaniu mają mieć możliwość odniesienia się do poruszonych na nim kwestii.

Kolejną nowością będzie funkcja przywracania portretu. Chodzi w niej o to, by poprawić jakość obrazu, niwelując jego słabe strony spowodowane kiepskim oświetleniem, złą jakością połączenia sieciowego lub parametrami kamerki. Przetwarzanie obrazu ma odbywać się automatycznie w chmurze, tak, aby nie wpływać negatywnie na wydajność urządzenia.

Google zapowiedziało również funkcję światła portretowego. Dzięki uczeniu maszynowemu ma ona symulować oświetlenie jakości studyjnej w strumieniu wideo. Użytkownik za pomocą specjalnych suwaków będzie mógł samodzielnie zdecydować, jak chce być widziany.

Kolejne funkcje to odwracanie pogłosu (odfiltrowywanie echa w pomieszczeniach z twardymi powierzchniami tak, by użytkownik był słyszany, jakby przebywał w sali konferencyjnej) oraz udostępnianie na żywo w Google Meet. Użytkownicy będą mogli udostępniać elementy sterujące i wchodzić w interakcje bezpośrednio w trakcie spotkania, niezależnie od tego, czy oglądają film z YouTube, czy udostępniają listę odtwarzania – wyjaśnia Google.

Czytaj także: Nowości z Google I/O – szybkie frazy w Asystencie, lepszy Tłumacz i innowacyjne wyszukiwanie

Gigant z Mountain View chce jeszcze w tym roku rozszerzyć ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem. Zmiany obejmą Gmaila, Prezentacje, Dokumenty i Arkusze. Jeśli dany dokument będzie zawierał linki wyłudzające informacje lub szkodliwe oprogramowanie, użytkownik ma być ostrzeżony i automatycznie przeniesiony do bezpiecznej strony.

źródło: Google Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy