Ekologiczny paczkomat

Pierwszy w Polsce ekologiczny paczkomat – na jego dachu będzie roślina oczyszczająca powietrze

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firma InPost poinformowała, że w Skarżysku-Kamiennej stanie jej pierwszy ekologiczny paczkomat. Na dachu automatu ma zostać zasadzony rozchodnik, roślina oczyszczająca powietrze. To niejedyny ekologiczny element, którym mogą pochwalić się niektóre z maszyn.

Ekologiczny paczkomat w Skarżysku-Kamiennej

Ekologiczny paczkomat

InPost w ramach programu Green City nawiązuje współpracę z dużymi oraz średnimi miastami w Polsce. Przy nowych paczkomatach instalowane są czujniki powietrza, montuje się stojaki rowerowe, a podłoże dookoła maszyn jest brukowane antysmogową kostką. Do grona partnerów programu dołączyło kolejne miasto – Skarżysko-Kamienna. Paczkomat w tej lokalizacji ma charakteryzować się rośliną oczyszczającą powietrze, która zostanie zasadzona na dachu.

Naszym nadrzędnym celem jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i zapewnienie im nowoczesnych, a zarazem ekologicznych usług. Jesteśmy dumni, że to właśnie w tym mieście stanie pierwszy Paczkomat z roślinnością oczyszczającą powietrze. Dzięki otwartości władz miasta możemy zmieniać lokalną przestrzeń – mówi Damian Niewiadomski, Wiceprezes Zarządu ds. doskonalenia sprzedaży dla rynków międzynarodowych VP International Commercial Excellence, InPost.

Radość z dołączenia do proekologicznej inicjatywy wyraził również Konrad Krönig, Prezydent Skarżyska-Kamiennej. Jak mówi, w mieście stawia się również na inne nowoczesne i przyjazne środowisku inicjatywy. Oświetlenie uliczne jest wymieniane na LED-owe, a na remontowanym budynku urzędu miasta przewidziano montaż instalacji fotowoltaicznej. Cieszę się, że będziemy wspólnie działać przy dalszym rozwoju przestrzeni publicznej, by była przyjazna mieszkańcom i środowisku. Dziękuję za dotychczasową współpracę i deklaruję jej kontynuację, czego potwierdzeniem będzie podpisany dziś list intencyjny – mówi Konrad Krönig.

Czytaj także: Paczkomaty InPost już bez terminali płatniczych – tego można było się spodziewać

Oprócz Skarżyska-Kamiennej w programie InPost Green City biorą udział Warszawa, Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Gdańsk, Sopot, Rybnik, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, Starachowice, Suwałki, Konin, Pabianice, Nowy Sącz, Piła, Tarnobrzeg, Łomża oraz Tarnowskie Góry. InPost planuje, że do końca 2024 roku połowa jego floty pojazdów będzie elektryczna. Z kolei do 2040 roku operator paczkomatów chce osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy