ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Marshmallow z ukrytą funkcją Dual view!

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
android-6-0-multi-window-1-840x473

Brak obsługi Dual view jest jedną z największych wad systemu mobilnego od Google. O ile początkowo nie był to problem  – ekrany pierwszych smatfonów po prostu były zbyt małe, tak teraz w dobie rozrośniętych smartfonów i tabletów, z których korzystamy do wielu różnych czynności brak wsparcia dla Multi Window stał się dość mocno dokuczliwy – szczególnie, że jak wspominałem w opublikowanym w czwartek artykule konkurencja tę funkcję oferuje od dłuższego czasu. Także próby wprowadzenia tej funkcji przez Samsunga nie do końca się udały.

TyMs1fW

Jeszcze przed premierą systemu wersji Marshmallow sporo osób (nie ukrywam, ja także) miało nadzieję, że doczekamy się tej funkcji na poziomie systemowym – szczególnie, że społeczność skupiona wokół Androida we wczesnych wersjach deweloperskich najnowszego systemu odkryła kod odpowiedzialny za obsługę okien dwóch aplikacji jednocześnie. Niestety jak już wiemy funkcji tej nie udostępniono ostatecznie w Androidzie Marshmallow. W systemie jednak pozostał jednak głęboko ukryty kod tej funkcji. Podobnie jak w wersji deweloperskiej można więc Multi Window odblokować. Proces nie jest niestety najłatwiejszy, ale jeśli ktoś zmienia często oprogramowanie w smartfonie to powinien sobie z tym bez trudu poradzić. Pełną instrukcję aktywacji obsługi dwóch okien można znaleźć na forum deweloperów XDA, a więcej zrzutów ekranu pokazujących działanie tej funkcji tutaj.

Brakuje Wam obsługi dwóch okien w Androidzie?

Oczywiście należy pamiętać, że modyfikowanie oprogramowania większości urządzeń jest obwarowane utratą gwarancji (choć w większości przypadków udaje się przywrócić oryginalne oprogramowanie przed wysłaniem na naprawę gwarancyjną) lub może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Przed rozpoczęciem modyfikowania oprogramowania koniecznie należy zapoznać się dokładnie z instrukcją.

Źródło:reddit.com

Sprawdź najnowsze wpisy