ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Znamy specyfikację ZTE Blade III

Autor: Rafał Kaczor Kategoria: Newsy
zte

Pod koniec roku 2010 i przez cały rok 2011 ogromną furorę wśród użytkowników zrobił telefon ZTE Blade, sprzedawany również jako Orange San Francisco. Będąc smartfonem wyposażonym w procesor 600 MHz i piękny ekran WVGA, oraz posiadając świetny stosunek jakości do ceny, został ciepło przyjęty i otoczony wielkim wsparciem społeczności – dość powiedzieć, że do dziś wychodzą na niego nowe wersje CM10 tworzone przez developerów. Sam również posiadam popularnego „Blejda” i bardzo sobie go chwalę.

Naturalnym jest jednak, że każdy producent wypuszcza na rynek coraz to nowsze wersje swoich smartfonow. ZTE Blade II, znany również jako ZTE Crescent, wobec małego skoku jakościowego, jest bardzo słabo znanym urządzeniem – a tymczasem już niedługo ZTE przedstawi nam nową, trzecią edycję urządzenia. Dziś poznaliśmy specyfikację Blade III.

zte-blade-iii-front1

Na wyposażeniu nowego smartfonu ZTE znajdziemy odświeżony procesor i Androida 4.0 – ale przyznam szczerze, że spodziewałem się czegoś więcej. Oto specyfikacja techniczna:

-ekran 3,5 cala, WVGA

-procesor Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 1 GHz z GPU Adreno 200

-512 MB RAM

-200 MB pamięci na aplikacje

-kamera 5 MPx z diodą LED (pierwsze zdjęcia pokazują jednak brak diody)

-przednia kamerka (brak danych)

-komunikacja GSM i HSDPA

-Android 4.0

zte-blade-iii-side_01


Urządzenie na pewno nie będzie demonem wydajności, ale dla użytkownika poczatkującego może okazać się wystarczające. Zaporą może okazać się cena, ustalona na poziomie 199 GBP. Osobiście, gdybym miał sobie odpowiedzieć na pytanie „hit czy kit?”, byłbym jednak bliższy tej drugiej opcji. A Wy co sądzicie o nowym „Ostrzu”?

źródło: helloandroid

Sprawdź najnowsze wpisy