Oficjalna lista urządzeń Sony Xperia z aktualizacją do Androida Marshmallow

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
Wk41-G-10-MarshmallowUpdate-f9ace50a6c0de366b3b1083737f1e7d0-605x605 (2)

Na oficjalnym serwisie blogssonymobile.com koncern podał oficjalnie, dla których smartfonów i tabletów udostępniony będzie najnowszy system Android – Marshmallow. Lista urządzeń jest długa, choć zabrakło na niej starszych urządzeń, o których od dawna nieoficjalnie mówiono, że aktualizację dostaną. Jak czytamy we wspomnianym wpisie firma Sony pracuje nad tym, by udostęnić nowy system tak szybko, jak będzie to możliwe. Choć aktualizację mają dostać wszystkie warianty urządzeń wymienionych poniżej, to nie są wykluczone opóźnienia lub braki aktualizacji dla urządzeń sprzedawanych na wybranych rynkach lub u operatorów GSM. Pełna lista prezentuje się następująco:

  • Xperia Z5, Z5 Compact, Z5 Premium
  • Xperia Z4 Tablet
  • Xperia Z3+
  •  Xperia Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact
  • Xperia Z2, Z2 Tablet
  • Xperia M5
  • Xperia C5 Ultra
  •  Xperia M4 Aqua
  • Xperia C4

Choć lista jest naprawdę długa to trudno nie zauważyć braku kilku modeli z flagowej serii Z: pierwszej Xperii Z, Z Ultra, Z1 (w tym popularnej Z1 Compact), czy kilku innych modeli, których w Polsce nie sprzedawano. O ile wykluczenie z planów pierwszej Zetki jest w pewnym sensie w pełni zrozumiałe – to model z wiosny 2013 roku, oparty o układ, którego najpewniej producent po prostu nie chce dostarczyć aktualizacji sterowników, tak zaskakujący jest fakt braku na liście modeli Z1 i Z1 Compact – choć mają one już 2 lata, to oparte są o nadal popularny układ Snapdragon 800 – szczególnie Z1C jest ceniona na świecie za mocne podzespoły upakowane w znacznie mniejszej obudowie, niż zwykła Z1.

Seria Z1 wyszła już poza dwuletni standardowo wymagany przez Google okres aktualizacji, ale firma Sony pokazywała już w przeszłości, że potrafi mimo to takie smartfony dalej wspierać. Oczywiście można jeszcze mieć nadzieję, że koncern zmieni swoją decyzję (np. pod wpływem bardzo niezadowolonej społeczności) i jednak przygotuje dla serii Z1 aktualizację do Androida 6.0.

Warto też odnotować, że jeśli zawarte w tej informacji plany potwierdzą się Sony straci jeden z kilku cennych argumentów, które przemawiają za kupnem Xperii, a nie np. Samsunga, czy Nexusa – wspieranie wszystkich urządzeń z flagowej serii. Z drugiej strony firma Sony wspiera swoje urządzenia i tak znacznie dłużej niż konkurenci.

 Źródło: blogssonymobile.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy