Odświeżony Nexus pojawi się już niedługo?

Newsy

Po premierze HTC One X, czy Samsunga Galaxy SIII można odczuć, że Galaxy Nexus nie pachnie już taką świeżością jak osiem miesięcy temu. Smartfon sygnowany przez Google od razu po premierze nie miał być najwydajniejszym telefonem z Androidem, miał wyznaczać trendy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Niestety słaby aparat i brak slotu na karty pamięci zniechęcił wielu użytkowników przed wyborem tego urządzenia. Wygląda na to, że wszystka ma się zmienić już niedługo. Nie mówimy tutaj o zupełnie nowym Nexusie, tylko o jego odświeżonej wersji. Jak donosi SamMobile, niedługo pojawić się ma model GT-I9260 o nazwie kodowej „Superior”. Jednak czym różni się on od GT-I9250?

Wyświetlacz pozostanie niezmieniony, czyli otrzymamy urządzenie z 4.65” ekranem w technologii Super AMOLED, natomiast procesor zostanie przetaktowany z 1.2GHz do 1.5GHz co poskutkuje nieznacznym wzrostem wydajności.  Pewne jest również, że oba aparaty zostaną „ulepszone”. Przednia kamerka będzie podobna do tej z SGS3 (1.9MP), natomiast z tyłu otrzymamy do dyspozycji 8MP aparat, który zapewni zdecydowanie lepszą jakość zdjęć.

Jeżeli chodzi o  większą ilość pamięci, sprawa jest bardziej zagmatwana. Wygląda na to, że Google będzie musiało naruszyć swoje zasady (wcześniej preferowali brak możliwości rozszerzenia pamięci), jednak jak twierdzi SamMobile, „Superior” zostanie wyposażony w slot na karty microSD.

Co myślicie o kwestii odświeżenia Galaxy Nexusa?

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x