ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android-Windows-Phone

Lumie z aplikacjami Androida? To całkiem prawdopodobne

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
android-windows-phone

Łatwo zauważyć, że lwią część rynku smartfonów zajmują urządzenia z Androidem. System Windows na Lumiach nie jest zbyt chętnie wybierany przez konsumentów. Powodów jest wiele, mniejsza ilość aplikacja, słabsze wsparcie dla urządzeń… Co jednak, jeśli na słuchawkach działających na Windowsie pojawiły się aplikacje Google? Taka opcja już wkrótce się pojawi.

Pojawienie się dwóch Lumii zwiastuje również pojawieniem się nowej wersji systemu a więc Windows 10 Mobile. To zupełnie tak samo jak w przypadku Androida i Nexusów. Niemniej wygląda na to, że Google zamierza przystosować kilka swoich aplikacji do pracy na systemie konkurencji. Będą to podstawowe programy takie jak YouTube, Hangouts, Google Voice czy Google Play Music. Na razie jednak jest to tylko plotka i nie znamy dokładnej przyczyny takiej decyzji Giganta z Mountain View.

Pozostaje zapytać, czy taka ilość, a właściwie konkretnie takie aplikacje zachęcą kupujących do przychylniejszego spoglądania w stronę Nokii Lumia? Abstrahując już od samej zmiany systemu i przechodząc na „wersję okienkową”, wydaje mi się, że Google postępuje słusznie. Przede wszystkim zajmie znów większą część rynku, a przy okazji dotychczasowi użytkownicy mobilnego Windowsa będą mogli już bez kłopotów korzystać z oferty dostępnej na Androida. W końcu nie każdy musi chcieć najnowszego Samsunga Galaxy czy Sony Xperia.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy