Poznajcie My Cloud Home od WD. Prywatna chmura w Twoim domu!

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Każda szanująca się większa marka tech posiada własną chmurę. Google, Apple, czy Microsoft oferują usługi przechowywania plików na swoich serwerach. Oczywiście za miejsce trzeba płacić, taki hotel dla plików. A co jeśli powiedziałbym wam, że wystarczy zapłacić raz i można cieszyć się chmurą w domu?

Kto nie korzysta z chmury, niech pierwszy rzuci kamień

No właśnie, bo kto dziś nie korzysta z chmury? Przecież to ogromne ułatwienie życia. Po pierwsze oszczędzamy swoje miejsce na dysku na ważniejsze rzeczy, po drugie mamy dostęp do plików w chmurze w zasadzie wszędzie tam, gdzie jest internet. Po trzecie niestety musimy regularnie płacić za miejsce dla naszych plików. Owszem są rozwiązania darmowe, jednak ilość darmowych gigabajtów raczej nie powala.

Chmura = wygoda

Owszem. Możliwość przeszukania swoich plików z dowolnego miejsca na ziemi jest niezwykle wygodna i praktyczna. Na pewno ktoś z was nie raz spotkał się z sytuacją, w której pilnie potrzebował jakiegoś pliku, a niestety ten był ukryty gdzieś w czeluściach dysku twardego. Na ten problem odpowiedziała firma Western Digital, która zaoferowała produkt My Cloud Home, czyli dosłownie domową chmurę.

Mała rzecz a cieszy

Zatem po co płacić co miesiąc za usługę internetową, skoro można postawić na wygodniejsze i tańsze (jeśli patrzeć w przyszłość) rozwiązanie. Samo urządzenie jest niewielkie, bo jego wymiary to zaledwie
140mm x 53mm x 175.5mm. Warto także zaznaczyć, że samo wykonie jak i design serwera jest bardzo minimalistyczny. Niektórym użytkownikom może przypominać router a innym PC.

Jak działa My Cloud Home?

Sposób działania jest bardzo prosty. Podpinamy urządzenie pod prąd i internet i działa. Następnym krokiem jest założenie konta na stronie producenta home.mycloud.com. Teraz zostaje nam już tylko wrzucenie plików na swoją chmurę i to wszystko.

Jakie korzyści daje WD My Cloud Home?

Otóż poza samym posiadaniem plików we własnej chmurze mamy także możliwość pobierania ich na swój smartfon, a wszystko to dzięki aplikacji mobilnej wydanej specjalnie dla tego urządzenia. Co ciekawe chmura ta pozwala także na strumieniowe odtwarzanie filmów i muzyki. Więc jeśli posiadacie legalne kopie swoich ulubionych filmów lub albumów, możecie je teraz zabrać wszędzie, nie używając pamięci wbudowanej telefonu! Jeśli uwielbiacie podział na użytkowników, też nie będzie problemu. Możecie zaprosić swoich znajomych lub członków rodziny do korzystania z waszej chmury, udostępniając im kawałek tego wirtualnego tortu.

Bezpieczeństwo to podstawa

A jak z bezpieczeństwem? My Cloud Home wspiera pełne szyfrowanie plików, dlatego każdy folder możecie zabezpieczyć hasłem, kodem dostępu, a nawet wykorzystując Touch ID lub Face ID.

Przeczytaj także: Dyski twarde WD za 1 USD — potencjalnie kosztowna pomyłka

WD My Cloud Home i My Cloud Home DUO

Jeśli jesteście zainteresowani własną chmurą, warto jeszcze wspomnieć, o tym, że Western Digital proponuje dwa rozwiązania na potrzeby korzystania z chmury domowej. Pierwsza opcja, czyli My Cloud Home występuje w 5 wariantach pojemnościowych:

 • 2 TB – 669,99 zł
 • 3 TB – 729,99 zł
 • 4 TB – 799,99 zł
 • 6 TB – 999,99 zł
 • 8 TB – 1199,99 zł

Natomiast jeśli chodzi o My Cloud Home Duo różni się głównie od swojego mniejszego odpowiednika, wymiarami, bo ten mierzy 160mm x 100mm x 180mm oraz tym, że ma dwa dyski. Duo występuje w 6 wersjach pojemnościowych:

 • 4 TB – 1476,99 zł
 • 6 TB – 1610,99 zł
 • 8 TB – 1790,99 zł
 • 12 TB – 2398,99 zł
 • 16 TB – 2846,99 zł
 • 20 TB – 3446,99 zł

Źródło: westerndigital.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy